Ciężki mecz ENEA AZS Poznań w Jelenie Górze. Po dogrywce jest ćwierćfinał

W rewanżowym spotkaniu play-off grupy B I ligi koszykarek, po wyrównanym meczu, zespół ENEA AZS Poznań, nad którym patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, pokonał na wyjeździe koszykarki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 68-59.

Akademiczki mimo dobrej pierwszej kwarty w kolejnych dwóch zanotowały przestój. Podczas tych d20 minut zdobyły jedynie 15 punktów. Jak to ostatnio bywa przełomowa okazała się ostatnia odsłona meczu, gdzie ENEA AZS odrobił straty. Na 38 sekund przed końce po rzucie Darii Marciniak wyszedł na dwu punktowe prowadzenie. Natalia Korczyc dwoma celnymi rzutami osobistymi doprowadziła do dogrywki. W dodatkowym czasie gry dzięki między innymi „trójkom” Kingi Woźniak oraz Marty Nowickiej poznaniankom udało się odskoczyć na bezpieczny dystans i ostatecznie odnieść zwycięstwo gwarantując sobie udział w ćwierćfinale 1 ligi.

W kolejnym etapie poznanianki zmierzą się z SMS PZKosz Łomianki, który również w stosunku 2-0 wygrał z MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra  – ENEA AZS Poznań 59-68  (16-18; 13-8; 14-7; 14-24; 2-11)

ENEA:  Marta Nowicka 8 ,  Kinga Woźniak 22, Daria Marciniak 13, Alicja Szloser 3, Kinga Banach 1, Karolina Stefańczyk 0, Anita Plucińska 0, Martyna Kotula 6,  Wioletta Wiśniewska  0, Aleksandra Pietraszek 8, Kinga Bandyk 2,  Karolina Budeń 5.