W piłkarskich derby powiatu GKS Dopiewo pokonuje GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne

W IV-ligowych piłkarskich derby powiatu poznańskiego w sobotę GKS Dopiewo pokonało GKS Tarnovię Tranowo Podgórne 3:1 (2:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Patryk Bordych (9 – karny), Przemysław Halasz (36) oraz Marek Woroch  (61), a dla gości Paweł Kowal (52). Goście kończyli mecz w dziesięciu. Z powodu drugiej żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej, boisko musiał opuścić Damian Szurgot. Patronat medialny nad obiema drużynami sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Więcej zdjęć z meczu: GKS Dopiewo – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne na zdjęciach

Teoretycznie faworytem była Tarnovia, która po pierwsze zajmowała wyższe miejsce  w tabeli, bo czwarte, nad jedenastym GKS Dopiewo. Po drugie, w jej wyjściowym składzie wyszło czterech byłych lechitów (grający trener Marcin Kikut, Bartosz Ślusarski, Błażej Telichowski i Zbigniew Zakrzewski). Po  trzecie we wcześniejszych 15 spotkaniach pod wodzą Kikuta zespół 11-krotnie zwyciężał i tylko dwa razy przegrał. Po czwarte, goście do rundy wiosennej przygotowywali się m.in. na zgrupowaniu na Cyprze (czytaj tutaj: Tarnovia Tarnowo Podgórne wylatuje na obóz do Turcji).

Mimo to, trener gospodarzy Michał Waraczyński przed meczem mówił, iż wierzy w wygraną jego podopiecznych. I z pewnością oni też, gdyż rozpoczęli bardzo dobrze. Efektem szybkie objęcie prowadzenia, bo w dziewiątej minucie. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Patryk Bordych. Tarnowianie mieli szansę na wyrównanie. Raz jednak piłka po strzale Kikuta minęła światło bramki, bliski strzelenia gola też był Ślusarski. To jednak gospodarze strzelili kolejnego gola. W 35. minucie bramkarza Tarnovii pokonał Przemysław Halasz. W 42. minucie kontuzji doznał kapitan gospodarzy Maciej Ratajski i musiał opuścić boisko. Trzeba dodać, że pierwsza połowa stała pod znakiem brutalnej momentami gry.

Druga odsłona rozpoczęła się od groźniej akcji dopiewskiej drużyny zakończonej jednak niecelnym strzałem. W 52. minucie kapitalnym uderzeniem zza linii 16. metrów popisał się Paweł Kowal zdobywając kontaktową bramkę. Gospodarze szybko jednak odpowiedzieli. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Marek Woroch.

Gra była otwarta, pełna obustronnych ataków. Tarnovia miała kilka szans na kolejne bramki, jak choćby  w 65 minucie, kiedy Ślusarski będąc sam na sam przelobował piłkę nad bramkarzem, ale ta trafiła w słupek, a zaraz potem wybił ją jeden z obrońców. Chwilę później sam na sam był Zakrzewski, ale w ostatniej chwili – jak spod ziemi – pojawił się zawodnik GKS Dopiewo i wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny. W 70 minucie szanse miał ponownie popularny „Zaki”, ale ponownie futbolówkę wybił mu spod nóg któryś z dopiewskich graczy. W 84. minucie z kolei Jan Borowiak był sam na sam z bramkarzem gości, ale ten popisał się skuteczną interwencją. W końcówce na 4:1 mógł podwyższyć Woroch – jednak nie trafił do bramki usiłując z dystansu pokonać golkipera gości, który wyszedł daleko przed swoje pole karne. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, o czym pisaliśmy na początku.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów czytaj tutaj – wystarczy kliknąć w link poniżej:

Trenerzy po meczu GKS Dopiewo – Tarnovia Tarnowo Podgórne

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

GKS Dopiewo – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:1 (2:0)

Bramki: dla gospodarzy Patryk Bordych (9 – karny), Przemysław Halasz (36); dla gości Marek Woroch  (61).

Kartki: żółte – Mazurek, Kaliszan i Szurgot (wszyscy Tarnovia); czerwona – Szurgot (za drugą żółtą w 90 minucie).

GKS Dopiewo: Duszyński – Pawelec, Ratajski (42. Pawlak), Goiński, Grzegorzewicz – Forszpaniak (46. Woroch), Nowacki (58. Kosicki), Bordych, Borowiak – Szczudeł (75. Marciniak), Halasz.

Tarnovia:  Figlerowicz – Niemczyk (70. Szurgot), Kaliszan, Jankowski, Telichowski – Kowal, Jerzewski (70. Frankowski), Mazurek (58. Dylewski), Kikut (63. Stypczyński) – Zakrzewski, Ślusarski.

Sędzia: Michalina Diakow (OZPN Konin).

Widzów: ok. 130.