Lech Poznań pokonuje w sparingu Chrobrego Głogów

Lech Poznań w sobotnie popołudnie w meczu kontrolnym podejmował Chrobrego Głogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kolejorza 2-0 po bramce Marcina Robaka z rzutu karnego oraz strzale Łukasz Trałki.

Nenad Bjelica postanowił, aby przerwa na reprezentacja w Lechu nie wywołała stagnacji i zaplanował sparing na sobotnie popołudnie z Chrobrym Głogów. Do dyspozycji Chorwata nie było trzech zawodników, którzy pojechali na mecz reprezentacji u21 z Włochami. Byli to Tomasz Kędziora, Jan Bednarek oraz Dawid Kownacki.

Początek spotkania to dwie dobre okazje gości z Głogowa, jednak na posterunku dobrze spisywał się Matus Putnocki, który nie dał się zaskoczyć zawodnikom Chrobrego. Dopiero później do głosu doszli poznaniacy, którzy w piętnastej minucie wywalczyli rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Marcin Robak i od tamtego czasu lechici przejęli na kontrolę nad spotkaniem, jednak ciężko było im się przedostać, przez skomasowaną obronę gości, którzy ustawili się na szesnastym metrze i nie dopuszczali zawodników Kolejorza pod bramkę. Jednak podopieczni Nenada Bjelicy zdołali dwa razy poważnie zagrozić bramce Chrobrego. Wpierw Bille Nielsen minął golkipera gości, ale zbyt się odchylił i nie trafił w światło bramki. Drugą groźną sytuacje miał drugi z napastników Lecha, Marcin Robak, który wkręcił w ziemie obrońcę Chrobrego, ale nie umiał wykończyć sytuacji.

Pod koniec połowy zgromadzonych kibiców postraszyli zawodnicy Chrobrego, jednak Dariusz Dudka, który w tym meczu pełnił funkcję kapitana zażegnał sytuacje.

O drugiej połowie zbyt wiele opisać nie można, bo w niej było mniej sytuacji aniżeli w pierwszej. Mimo to gra był żywsza i szybsza w porównaniu do pierwszych 45-minut. Pod koniec meczu na zryw zdecydował się Łukasz Trałka, który bokiem boiska wykonał rajd i z bocznego sektora boiska pokonał bramkarza gości ustalając wynik spotkania na dwa do zera.

Lech Poznań 2 – 0 Chrobry Głogów

Bramki: 15 – Marcin Robak, 85 – Łukasz Trałka

Lech Poznań: Putnocky – Wasielewski, L.Nielsen, Dudka, Kostevych – Makuszewski, Gajos, Tetteh, Radut – Robak, N.B. Nielsen.

Rezerwowi: Jasmin Burić, Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski, Darko Jevtić, Radoław Majewski, Maciej Wilusz.