Lech wygrał z Pogonią 3:0!

Kolejorz wygrał  z Pogonią w Szczecinie 3:0 (2:0) po dwóch  trafieniach  Dawida Kownackiego w 3 i 36 minucie  oraz Marcina Robaka w 82 – to 12 bramka lechity, który w klasyfikacji najlepszych strzelców zrównał się z dotychczasowym samodzielnym liderem, którym był były legionista Nemanja Nikolić. To trzecie z rzędu zwycięstwo, znowu 3:0! To najlepszy początek wiosny w wykonaniu lechitów od 15 lat!

Razem w drodze po Puchar Polski. Mamy bilety na mecz Lecha z Pogonią

Poznaniacy raz kolejny w rundzie wiosennej rozbijają zespół, z którym krzyżują miecze stosunkiem bramek 3:0. Spotkanie rozpoczęło się od błędu Rudola przed polem karnym. Kownacki doszedł do piłki i młody napastnik Kolejorza umieścił futbolówkę w siatce już w trzeciej minucie spotkania. Napastnik Kolejorza w pierwszej połowie dołożył jeszcze jedno trafienie. Po podaniu Majewskiego 19-latek wyszedł sam na sam ze Słowikiem. Kownacki silnym strzałem pokonał golkipera Portowców i na przerwę poznaniacy schodzili z dwoma bramkami przewagi.

Po przerwie gra Lecha nie kleiła się już tak bardzo i to Pogoń przejęła inicjatywę. Mimo wyraźnej przewagi podopiecznych Kazimierza Moskala to żołnierze Bjelicy zdjęli ostatni skalp w tym meczu. Putnocky długim podaniem za plecy obrońców szczecinian uruchomił Robaka, który wszedł w drugiej połowie za Kownackiego. Były zawodnik Pogoni wyszedł  sam na sam ze Słowikiem i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Po tym zwycięstwie Kolejorz awansuje na trzecie miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie 41 oczek. Jednak swoich spotkań nie grały zespoły, z którymi Lech bezpośrednio walczy o mistrzostwo, czyli Lechia, Jagiellonia oraz Legia. W najgorszym przypadku po tej kolejce zawodnicy z Poznania mogą spaść na czwarte miejsce i tracić do liderującej Lechii pięć punktów.

POGOŃ SZCZECIN – LECH POZNAŃ 0:3 (0:2)

Bramki: Kownacki (3), Kownacki (36), Robak (83)
Żółte kartki: Rapa – Kostevych

Pogoń: Jakub Słowik – Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Mateusz Matras, Ricardo Nunes – Mate Cincadze (73. Kamil Drygas), Radał Murawski – Spas Delew (88. Marcin Listkowski), Nadir Cifti, Adam Gyurcso – Adam Frączczak

Lech: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Volodymyr Kostevych – Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos, Radosław Majewski (80. Łukasz Trałka) – Maciej Makuszewski, Dawid Kownacki (69. Marcin Robak), Darko Jevtić (77. Mihai Radut)