Futsaliści Red Dragons Pniewy odpadli z Pucharu Polski

Futsaliści Red Dragons Pniewy przegrali na wyjeździe po dogrywce z Budmax Przodkowo 1:3 i odpadli z rozgrywek o Halowy Puchar Polski. Za tydzień podopieczni Łukasza Frajtaga zmierzą się we własnej hali z aktualnym jeszcze mistrzem Polski zespołem Gatta Active Zduńska Wola.

Budmax Przodkowo w spotkaniu z wyżej notowanym zespołem Red Dragons Pniewy nastawił się na grę z kontry i skupiał się na blokowaniu dostępu do własnej bramki. Taka taktyka zaowocowała objęciem prowadzenia w 7. minucie, ale tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego do dogrywki doprowadził grający trener Łukasz Frajtag. Pniewianie w dogrywce postawili na grę z lotnym bramkarzem, ale w pierwszej połowie dogrywki nie udało im się wyjść na prowadzenie.

Po zmianie stron pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, którzy wykorzystali ryzykowną grę Smoków.  Filip Kreft przechwycił piłkę na własnej połowie, oddał strzał do pustej bramki i zespół z Przodkowo zbliżył się do awansu. Wynik spotkania na 3:1 w ostatniej akcji meczu ustalił bramkarz Maciej Arndt, który popisał się pewnym uderzeniem ze swojego pola karnego i zespół Budmax Przodkowo awansował do 1/8 Pucharu Polski.

Budmax Przodkowo – Red Dragons Pniewy 3:1 (1:0, dogrywka)
Bramki: Sidor (7’), Kreft (47’), Arndt (50’) – Frajtag (37’)

Budmax Przodkowo: Arndt (Jankowski) – Kreft, Barzowski, Przybyszewski, Borkowski – Sidor, Węsiora, Wroński, Hoffmann, Wróbel, Demianiuk, Papina, Czerwiński.

Red Dragons Pniewy: Foltyn (Roj) – Wachoński, Skrzypek, Frajtag, Hoły – Stankowiak, Kijak, Błaszyk, Michalski.