Remis Warty Poznań z ŁKS Łódź

Warta Poznań przygotowująca się do drugoligowych rozgrywek zremisowała dzisiaj w Grodzisku Wlkp. z ŁKS Łódź 2:2 (1:0).  Gole dla poznaniaków zdobyli: Michał Ciarkowski (34) i Krzysztof Biegański (66), a dla łodzian Adam Golański (65, rzut karny) i Jewhan Radionov (72). Był to szósty sparing zielonych. O poprzednich meczach kontrolnych czytaj tutaj – kliknij.

Warta objęła prowadzenie w 34 minucie. Precyzyjnym strzałem z 20. metrów popisał się Michał Ciarkowski. W 65. minucie z rzutu karnego wyrównał Adam Golański, ale minutę później zieloni znowu prowadzili. Na bramkę rywali strzelał Dominik Chromiński, ale jego uderzenie obronił bramkarz, który oddał piłkę jednemu z obrońców ŁKS-u. Podanie to przejął Krzysztof Biegański, który wyszedł sam na sam z goalkeeperem zespołu z Łodzi i strzelił na 2:1. W 72 minucie ponownie ŁKS doprowadził do wyrównania. Tym razem strzelcem okazał się Jewhan Radionov.

Warto dodać, że w wyjściowej jedenastce Warty Poznań pierwszy raz w 2017 roku znalazł się Bartosz Kieliba, który od dłuższego czasu zmagał się z kontuzją.

Kolejny mecz Warta rozegra w sobotę. Rywalem będzie Polonia Środa Wielkopolska. Początek o godzinie 14.

Skład Warty Poznań w I połowie: T. Laskowski – Siwek, Dejewski, Kieliba, Brylewski, Marciniak, Białożyt, Cywiński, Goździk, Chromiński, Ciarkowski

Skład Warty Poznań w II połowie: Wojnowski – Siwek, Onsorge, Ngamayama, Fiedosewicz, Marciniak (65. Kalupa), Brzostowski, Szynka, Biegański, Ciarkowski, Chromiński