Trwa zwycięska passa Warty Poznań [fotogaleria]

Drugoligowa Warta Poznań wygrała spotkanie kontrolne z Górnikiem Konin 4:1. Bramki dla zielonych zdobywali: Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski i Łukasz Spławski. Kolejnym rywalem podopiecznych Petra Nemeca podczas przygotowań do rundy wiosennej będzie ŁKS Łódź.

Początek spotkania w wykonaniu wyżej notowanej Warty Poznań był nerwowy, co sprytnie wykorzystali piłkarze Górnika Konin, którzy sensacyjnie od 5. minuty prowadzili 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Jakub Groszkowski. Zieloni wyrównali dopiero w 34. minucie. Wojciech Onsorge wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Adrianie Laskowskim. Chwilę później było już 2:1, a bramkę po pięknym strzale w okienko zdobył Laskowski. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron trener Petr Nemec dokonał roszad w składzie Warty. Na boisku zameldowali się między innymi Biegański, Chromiński i Spławski. To właśnie ta trójka miała największy udział przy dwóch kolejnych bramkach dla Warty. Najpierw Biegański wrzucił piłkę w pole karne, a interweniujący obrońca Górnika wbił futbolówkę do własnej bramki. Następnie Dominik Chromiński podał do Łukasza Spławskiego, a ten z bliska ustalił wynik na 4:1.

Warta Poznań – Górnik Konin 4:1 (2:1)
Bramki: Wojciech Onsorge (34. min. – rzut karny), Adrian Laskowski (36. min.), bramka samobójcza (62. min,), Łukasz Spławski (87. min.) – Jakub Groszkowski (5. min. – rzut karny)

Warta Poznań: (I połowa): Tomasz Laskowski – Franciszek Siwek, Tomasz Dejewski, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz, Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Wiktor Patrzykąt, Filip Brzostowski, Michał Cywiński, Adrian Szynka.

Warta Poznań (II połowa): Tomasz Laskowski (60. Jan Wojnowski) – Wiktor Patrzykąt, Tomasz Dejewski, Wojciech Onsorge, Miłosz Brylewski, Bartosz Kieliba, Łukasz Białożyt, Krzysztof Biegański, Gracjan Goździk, Dominik Chromiński, Łukasz Spławski.