Tarnowskie Lwy przyznane (GALERIA)


W Tarnowie Podgórnym działa już ponad pięć tysięcy 200 podmiotów gospodarczych! Władze gminy co roku nagradzają najlepsze z nich. W piątek wieczorem statuetki Tarnowskich Lwów trafiły do czterech firm.

 

W herbie Tarnowa Podgórnego jest lew – stąd nazwa corocznych nagród przyznawanych przez wójta Tadeusza Czajkę podczas spotkania noworocznego. Tegoroczne odbyło się 27 stycznia. Przybyli na nie lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i organizacji, samorządowcy i politycy.

– 2016 rok był kolejnym dobrym dla gminy Tarnowo Podgórne – mówił wójt Tadeusz Czajka, który podsumował minione 12 miesięcy.

Gmina w 2016 roku pamiętała także o promocji. Poza dotychczasowym hasłem „Poziom wyżej” zaczęto się posługiwać się będzie również „Poziom bliżej”.

– Chcemy być jak najbliżej mieszkańców – zaznaczył wójt.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie statuetek „Tarnowskie Lwy”  – dedykowanych przedsiębiorcom. – To osoby, które potrafią się dzielić zyskiem na rzecz naszej wspólnoty –  stwierdził wójt Czajka.

Juliusz Gustowski – za łączenie biznesu i pracy społecznej

Od ponad 30 lat prowadzi Zakład Produkcyjny Gusma, zajmujący się produkcją wyrobów metalowych. Pochodzi z rodziny rzemieślników. Pierwsze zasady prowadzenia biznesu poznawał w firmie ojca  w Poznaniu. W 1986 roku uruchomił w Sadach mały zakład rzemieślniczy. Dzisiaj Gusma współpracuje z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami, a jej wyroby spełniają najwyższe wymagania jakościowe. Był radnym Gminy Tarnowo Podgórne III, IV i V kadencji. Szczególnie aktywnie działał na rzecz tworzenia możliwości aktywnego wypoczynku – z jego inicjatywy w Sadach powstało Centrum Sportu i Rekreacji. Jest członkiem społecznej Rady Sportu Gminy Tarnowo Podgórne.  Od wielu lat wspiera Gminny Klub Sportowy Tarnovia. Pomaga przy organizacji wielu gminnych przedsięwzięć sportowych. W 2015 roku, w pomieszczeniu, w którym rozpoczynał działalność, utworzył  Muzeum Miar i Wag, prezentujące jego prywatne zbiory. Na turystycznej mapie gminy Tarnowo Podgórne pojawiło się atrakcyjne, często odwiedzane miejsce. Powtarza, że zarówno w pracy zawodowej, jak i przy rozwijaniu prywatnych pasji warto być wizjonerem:  tworzyć ambitne, dalekosiężne plany i wytrwale dążyć do ich realizacji.

PASO POLSKAza społeczną odpowiedzialność biznesu

Od 15 lat PASO POLSKA prowadzi działalność w gminie Tarnowo Podgórne. Jest wiodącym
w Polsce dostawcą artykułów szkolnych, plecaków i toreb sportowych, adresowanych do różnych grup wiekowych. Jej produkty charakteryzują nowoczesne wzornictwo i ergonomiczne rozwiązania.
PASO POLSKA jest wzorem przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie. Od lat wspiera materialnie gminne kluby sportowe. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, koordynującymi udzielanie pomocy rzeczowej potrzebującym. Wspiera przygotowanie szeregu imprez kulturalnych i sportowych, m.in. należy do grona głównych partnerów Biegu Lwa i Triathlonu Lwa. Jest jednym z najważniejszych partnerów samorządu przy współpracy z Kamieńcem Podolskim.
Co roku, dla ukraińskich dzieci wypoczywających latem w gminie Tarnowo Podgórne, przekazuje plecaki szkolne z wyposażeniem, wywołując niezwykłą  radość. Mottem bezinteresownego działania właścicieli Firmy PASO POLSKA jest głębokie przeświadczenie, iż sukces biznesowy powinien zawsze łączyć się z zaangażowaniem w życie społeczności lokalnej.

Hanna i Jerzy Kuczyńscy – za prowadzenie z sukcesem firmy rodzinnej

Państwo Hanna i Jerzy Kuczyńscy od czterdziestu lat prowadzą działalność gospodarczą. W 1982 roku przenieśli zakład do Gminy Tarnowo Podgórne. Od tego czasu zwiększyli powierzchnię przedsiębiorstwa, rozbudowując ją również przy wsparciu zewnętrznymi dotacjami.  Fabryka Okuć Kuczyński specjalizuje się w produkcji okuć i akcesoriów meblowych, które są doceniane przez zagranicznych kontrahentów – eksport stanowi blisko dziewięćdziesiąt procent produkcji. Kluczem sukcesu w rozmowach z zagranicznymi partnerami jest unikalne podejście właścicieli  do kwestii ochrony środowiska. Firma dysponuje własną linią galwaniczną zintegrowaną z oczyszczalnią ścieków. Monitoruje także gospodarkę odpadami poprodukcyjnymi, przekazywanymi certyfikowanym kontrahentom. Fabryka Okuć Kuczyński jest doskonałym przykładem przedsiębiorstwa, które rozwijając się dynamicznie, zachowało swój rodzinny charakter. Hanna i Jerzy Kuczyńscy stopniowo włączali w kierowanie firmą syna Andrzeja, który dziś wraz z żoną wprowadza innowacyjne rozwiązania technologiczne i nowoczesne systemy zarządzania. Natomiast Państwo Kuczyńscy prowadząc dużą firmę produkcyjną pozostają osobami ciepłymi i otwartymi, wyczulonymi na potrzeby innych.

Leszek Osiecki, dyrektor Regionu Poznań DB Schenker – polski menadżer zagranicznej marki

Życie zawodowe związał z branżą logistyczną. Od 1993 roku zarządza firmą, mającą swą siedzibę w Tarnowie Podgórnym. Z sukcesem przeprowadził załogę przez skomplikowany proces zmian organizacyjnych związanych z połączeniem firm Spedycja Polska Spedpol i Schenker. Kierowany przez niego oddział, obejmujący obecnie region zachodniej Polski, jest stawiany za wzór doskonałej organizacji pracy. Z dużą starannością monitoruje jakość procesu realizowania zleceń, w szczególności indywidualnych rozwiązań logistycznych. Osobiście czuwa nad każdym etapem świadczenia usług, dając współpracownikom przykład zaangażowania i niezwykłej uważności.  Jest orędownikiem pracy zespołowej i myślenia procesowego. Uważa, że przy podejmowaniu kolejnych wyzwań logistycznych najważniejsza jest współpraca pracowników wszystkich szczebli. Jest liderem grup zadaniowych, chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem zawodowym. Jest otwarty na realizowanie projektów społecznych, kierowanych do społeczności gminy Tarnowo Podgórne. Jest wzorem lidera, dla którego otwartość i stałe doskonalenie obsługi klienta stanowią podstawę do budowania stabilnego sukcesu biznesowego.

Zdjęcia Krzysztof Ratajczak i Sławomir Lechna

 

1 komentarz

  1. Gratulacje dla Gminy Tarnowo i jej Lwów!

Dodaj komentarz