Korona – Lech 0:1. Zapis meczu

W kończącej rundę jesienną 15. kolejce T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań zagrali w Kielcach z Koroną, pokonując go 1:0 po strzale Ślusarskiego. To siódme zwycięstwo z 8 meczy rozegranych na wyjeździe.

90’+3′ Lech wygrywa kolejny mecz na wyjeździe, kończąc sezon sukcesem.

90′ +1′ Korona ma rzut wolny z 18 metrów na wprost bramki. Strzał Janoty na róg wybija Kotorowski

90″ Sędzia dolicza trzy minuty

89′ Wolski zmienia Ślusarskiego

80` Uderzenie Lisowskiego i szczęśliwie broni Kotorowski…

73′ Lovrencsics zmienił Toneva

72′ Trałka strzelił bardzo niecelnie na bramkę, nogę wyciągnął Ślusarski i… wepchnął do siatki. 8. gol Ślusarza

71′ Drewniaka zmienia Trałka

68′ Sierpina zmienia Żewłakowa

61′ Henriquez obejrzał żółtą kartkę (4. w sezonie) i nie zagra w pierwszym meczu wiosną, podobnie jak Malarczyk z Korony Kilece

60″ Po błędzie Henriqueza Janota nie wykorzystał sytuacji, broni Kotorowski

53″ Mecz głównie toczy się w środku boiska

46′ Drugą połowę rozpoczyna Lech. Paweł Sobolewski zmienił Szekelyego

45’+1′ Koniec pierwszej połowy

45″ Sędzia doliczył jedną minutę

40′ Murawski obejrzał po faulu żółtą kartkę (3. w sezonie)

39″ Jovanović żółta karta (6. w sezonie) za faul na Ślusarskim

38″ Janota zmienił Jamroza

35″ Kotorowski wyprzedził w Żewłakowa wyjaśniając groźną sytuację pod bramką Lecha

32′ Tonev dośrodkował, Ślusarski przejął piłkę, ale głową strzelił tuż nad bramką

31″ Bereszyński zza pola karnego wprost w ręce bramkarza

29″ Bereszyński głową obok bramki

26` Dwa rzuty rożne dla Lecha, oba bez większego zagrożenia dla bramki Korony.

17` Kolejna akcja Korony. Tym razem z 14 metrów potężnie przy słupku uderza Korzym i kapitalnie interweniuje Kotorowski, który zbija piłkę do boku. Wielkie brawa dla bramkarza Kolejorza.

15` Z lewej strony po ziemi dośrodkowuje Jamróz i piłka wpada w ręce Kotorowskiego.

11`Kapitalne podanie do Korzyma na wolne pole. Skrzydłowy Korony jednak zbyt długo zwlekał z decyzją i w końcu został zablokowany przez Djurdjevicia

10′ Póki co obie drużyny starają się opanować środek boiska

1″ Korona rozpoczęła spotkanie

Gdyby ktoś przed meczem spróbował odgadnąć skład Kolejorza to nie miałby chyba większych szans. Na prawej obronie od początku zagra Tomasz Kędziora, duet środkowych obrońców będą tworzyć Hubert Wołąkiewicz i Ivan Djurdjević. Karol Linetty zagra na lewym skrzydle, a Łukasz Trałka rozpocznie na ławce rezerwowych.

Składy obu drużyn:

Korona: Aleksiej Szlakotin – Kamil Kuzera, Piotr Malarczyk, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski – Janos Szekely, Artur Lenartowski, Vlastimir Jovanović, Maciej Korzym – Łukasz Jamróz, Marcin Żewłakow

Lech: Krzysztof Kotorowski – Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Ivan Djurdjević, Luis Henriquez – Szymon Drewniak, Rafał Murawski – Bartosz Bereszyński, Aleksandar Tonev, Karol Linetty – Bartosz Ślusarski

Zapowiedź meczu

Szpital trenera Rumaka

1` Kapitalne podanie do Korzyma na wolne pole. Skrzydłowy Korony jednak zbyt długo zwlekał z decyzją i w końcu został zablokowany przez Djukę.