Warta Poznań pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne (ZDJĘCIA)

Warta Poznań zostaje niepokonana podczas przygotowań do rundy wiosennej. II-ligowi poznaniacy w samo południe podejmowali IV-ligową drużynę GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne. Warciarze zwyciężyli 2:0 (1:0) po bramkach Dejewskiego oraz Brzostowskiego.

Dla podopiecznych trenera Petra Nemca był to czwarty zimowy sparing. Zieloni rozegrali mecze z takimi drużynami jak Korona Kielce (1:1), Śląsk Wrocław (3:3) oraz Obra Kościan (4:0). Natomiast zawodnicy z Tarnowa Podgórnego rozegrali wcześniej tylko jeden mecz kontrolny. Wygrali oni z MKS Błękitnymi Wronki. Bramki w tamtym meczu zdobył ex-lechita Bartosz Ślusarski oraz Bartosz Dylewski, który wpisał się dwukrotnie na listę strzelców.

Pierwsza połowa była grana pod dyktando Warty. Zawodnicy z Tarnowa Podgórnego liczyli na kontry. Podobnie wyglądała druga część spotkania. Mimo wymienienia praktycznie całej jedenastki to podopieczni Petra Nemca prowadzili grę pieczętując wynik spotkania w 77. minucie.

Następny sparing Warty planowany jest na 28.01. Rywalem Zielonych będzie Górnik Konin. Natomiast zawodnicy GKS-u Tarnovia 27.01. przy Bułgarskiej powalczą z rezerwami Kolejorza.

Warta Poznań – Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:0 (1:0)
1:0 – 26’ Dejewski
2:0 – 77’ Brzostowski

Skład Warty Poznań w I połowie: T.Laskowski – Siwek, Marciniak, Dejewski, Brylewski, Kalupa, Białożyt, Goździk, Biegański, Cywiński, Furta

Skład Warty Poznań w II połowie: T.Laskowski (75’ Dojcz) – Siwek, Dejewski (79’ Marciniak), Onsorge, Fiedosewicz, Brzostowski, A.Laskowski, Szynka, Biegański, Ciarkowski, Spławski.