SKF Politechnika Poznańska wygrywa ze Spójnią

Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska przerwały serię czterech porażek z rzędu i w sobotni wieczór pokonały we własnej hali zespół KS Spójnia Stargard 3:1 i awansowały na czwarte miejsce w tabeli. Za tydzień podopieczne Przemysława Wodzienia zmierzą się na wyjeździe z outsiderem rozgrywek Armar Profi Auto Culmen Chełmno.

Poznanianki były bardzo zdeterminowane, aby pokonać siatkarki ze Stargardu, z którymi rywalizują o miejsce w fazie play off. Po pierwszych akcjach podopieczne Przemysława Wodzienia prowadziły 4:2 i 6:4, aby w kolejnych minutach skutecznie powiększać przewagę i wygrać premierową odsłonę 25:18.

Początek drugiego seta zapowiadał powtórkę z początku spotkania, gdyż siatkarki SKF Politechnika Poznańska szybko objęły prowadzenie 5:0. Spójnia zdołała doprowadzić do remisu 5:5 i od tego momentu kibice oglądali bardzo wyrównane spotkanie. W końcówce seta rywalki wykorzystały błędy poznanianek i wygrały 25:21.

Taki obrót sytuacji jeszcze bardziej zmobilizował zespół SKF PP, który od połowy trzeciego seta zaczął dominować i pewnie wygrał 25:17. Kolejna odsłona początkowo była wyrównana, ale od stanu 10:10 inicjatywę zaczęły przejmować poznanianki. Dzięki dobrej grze zagrywką podopieczne Przemysława Wodzienia wyszły na prowadzenie 16:11 i do ostatniej akcji meczu utrzymały bezpieczną przewagę, aby wygrać 25:20 i całe spotkanie 3:1.

SKF Politechnika Poznańska – KS Spójnia Stargard 3:1 (25:18, 21:25, 25:17, 25:20)

SKF PP: Pierzchała, Pachurka, Gudowicz, Kohut, Bińczycka, Radzewicz, Przybylska (libero) oraz Szczurek (libero), Turek, Koziorowska, Kwiatek, Nowicka.