SKF Politechnika Poznańska przegrywa po tie-breaku

Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska przegrały na wyjeździe z zespołem Alexas Turek po tie-breaku i zajmują piąte miejsce w tabeli. Za tydzień podopieczne Przemysława Wodzienia zmierzą się we własnej hali z KS Spójnia Stargard.

W pierwszej części sezonu poznanianki wygrały we własnej hali z Alexasem Turek 3:1, a sobotnie spotkanie miało przynieść zwycięstwo i umocnienie drużyny SKF Politechnika Poznańska w czołówce II ligi. Jednak premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem miejscowych 25:22.

Drugi set rozpoczął się od dobrej gry podopiecznych Przemysława Wodzienia, który szybko wyszły na prowadzenie 18:7. Niestety w kolejnych akcjach inicjatywa należała do Alexasa i przewaga poznanianek zmalała do 21:19. Ostatecznie SKF PP wygrał seta 25:22 i doprowadził do remisu.

Trzeci set zdecydowanie należał do miejscowych, które skutecznie wykorzystywały błędy poznanianek i słabą grę blokiem, aby wygrać 25:16. Drużyna SKF Politechnika Poznańska wróciła do gry dzięki wygranej kolejnej odsłonie 25:15 i o losach spotkania zadecydować miał tie-break.

Alexas Turek znakomicie rozpoczął piątego seta i szybko wyszedł na bezpieczną przewagę 5:1 i skutecznie utrzymywał bezpieczną przewagę, aby wygrać seta 15:11 i cały mecz 3:2. Za tydzień podopieczne Przemysława Wodzienia zmierzą się we własnej hali z KS Spójnia Stargard.

Alexas Turek – SKF Politechnika Poznańska 3:2 (25:22, 22:25, 25:16, 18:25, 15:11)

SKF: Pierzchała, Pachurka, Bińczycka, Radzewicz, Kwiatek, Gudowicz, Przybylska (libero) oraz Szczurek (libero), Kohut, Turek, Nowicka.