Tylko remis Lecha w Krakowie

Lech Poznań w ostatnim tegorocznym meczu Lotto Ekstraklasy zaledwie zremisował w Krakowie z Cracovią 1:1 (0:1). Prowadzenie gospodarzom w 44 minucie dał pięknym strzałem z około 30 metrów Marcin Budziński. Bramkę dla Kolejorza zdobył Lasse Nielsen w 77 minucie. Zimową przerwę zespół Nenada Bjelicy spędzi na piątej pozycji w tabeli.

CRACOVIA – LECH POZNAŃ 1:1 (1:0)

Bramki: dla Cracovii – Budziński (44); dla Lecha – Nielsen (77).

Żółte kartki: Piątek (Cracovia) i Nielsen (Lech).

CRACOVIA: Grzegorz Sandomierski – Deleu, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz (48. Robert Litauszki), Tomasz Brzyski – Jakub Wójcicki (72. Paweł Jaroszyński), Marcin Budziński, Miroslav Covilo, Erik Jendrisek (46. Sebastian Steblecki) – Krzysztof Piątek, Mateusz Szczepaniak.

LECH: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Tamas Kadar – Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos (74. Dariusz Formella) – Darko Jevtić, Radosław Majewski, Szymon Pawłowski (63. Marcin Robak) – Dawid Kownacki (83. Paweł Tomczyk).

Widzów: 8117.