XIII Jarmark Bożonarodzeniowy w Szreniawie


18 grudnia w godzinach 10–16 na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się  XIII Jarmark Bożonarodzeniowy. Cyklicznie impreza ma charakter handlowo-rekreacyjny. Nawiązuje ona do dziedzictwa kulturowego jarmarków i targów, które odbywały się dawniej w mniejszych i większych miastach przed ważnymi świętami.

SONY DSC

Podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szreniawie tradycyjnie będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych i zakupić ich wyroby. Oprócz tego, nasi (szczególnie młodsi) goście będą mogli uczestniczyć w warsztatach i zajęciach poświęconych malowaniu bombek, pieczeniu pierników, odlewaniu świeczek z pszczelego wosku  czy wykonywaniu ozdób choinkowych. Jak co roku, nasze pociechy obejrzą efektowne przedstawienie bożonarodzeniowe dla dzieci. Starsi zaś wsłuchają się w najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Bez wątpienia pobyt w muzeum malowniczo i radośnie przybliży nas do magicznego nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

– Spotkajmy się w Szreniawie bawiąc się, ciesząc się i przeżywając razem urokliwe świąteczne chwile – zachęcają organizatorzy.

W programie m.in.:

  • O godzinie 11.15 oraz 14.45 przedstawienie bożonarodzeniowe dla dzieci pt.: Świąteczna wizyta bałwanka grupy  „Dobry Teatr” (Pawilon 23 – stodoła nr 4)
  • O godzinie 12.15  Hej kolęda, kolęda… w wykonaniu solistów, Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego pod dyrekcją Doroty Muchy i Laury Stieler oraz Orkiestry Smyczkowej tej szkoły pod dyrekcją Laury Stieler (Pawilon 23 – stodoła nr 4)
  • O godzinie 13.30 Kolędowo… jazzowo… w wykonaniu uczniów wydziału jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz słuchaczy Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Cz. Niemena (Sala konferencyjna w pałacu )
  • muzealne stanowiska interaktywne umożliwiające indywidualną aranżację ozdób świątecznych na stół i choinkę oraz własnoręczny wypiek łakoci
  • żywa szopka bożonarodzeniowa ze zwierzętami i rzeźbami naturalnej wielkości.

Warsztaty dla dzieci odbywają się w pawilonie 22 i pałacu. Większość stanowisk handlowych usytuowana będzie w pawilonie 8 oraz 14.

 

 

Dodaj komentarz