Zwycięska seria SKF Politechnika Poznańska przerwana

Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska po czterech wygranych z rzędu uległy na wyjeździe UKŻPS COCCODRILLO Kościan i zajmują czwarte miejsce w tabeli. – To spotkanie miało dość dziwny przebieg dla nas. Po rewelacyjnym pierwszym secie zaczęliśmy popełniać zdecydowanie za dużo błędów i przegraliśmy – mówił po spotkanie trener poznanianek, Przemysław Wodzień.

UKŻPS Kościan - SKF Politechnika Poznańska
Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale z upływem czasu do głosu zaczęły dochodzić poznanianki, które w pewnym momencie prowadziły 19:13. Ostatecznie siatkarki SKF Politechnika Poznańska wsparte ok. 50-osobową grupą swoich kibiców wygrały premierową odsłonę 25:18.

Jednak drugi set to zdecydowana dominacja podopiecznych Adama Cichockiego, które rozpoczęły tą część spotkania od prowadzenia 7:3. Poznanianki zdołały doprowadzić do remisu 9:9, ale UKŻPS w kolejnych akcjach skutecznie wykorzystał błędy rywalek i wygrał 25:18. Również trzeci set padł łupem miejscowych, które dzięki bardzo dobrej końcówce wygrały 25:22.

Jeszcze lepiej zespół UKŻPS COCCODRILLO Kościan zaprezentował się w czwartym secie, w którym prowadził 12:6, a następnie 23:17. Jednak w tym momencie niespodziewanie inicjatywę przejęły podopieczne Przemysława Wodzienia, które były bliskie doprowadzenia do tie-breaka. Ostatecznie seta wygrały miejscowe 25:23 i cały mecz 3:1.

– To spotkanie miało dość dziwny przebieg dla nas. W pierwszym secie graliśmy bardzo dobrze i praktycznie wszystko nam wychodziło. Kłopoty zaczęły się w drugim secie i już nie potrafiliśmy z nich wyjść do końca meczu. Ciągle goniliśmy rywalki i prawie udało się w czwartym secie. O naszej porażce przesądziła ogromna ilość błędów własnych, ale czasami tak bywa, że nagle przychodzi taki moment w grze zespołu – mówił po spotkanie trener SKF Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień.

UKŻPS COCCODRILLO Kościan – SKF Politechnika Poznańska 3:1 (18:25, 25:18, 25:22, 25:23)

SKF: Pierzchała, Pachurka, Halczak, Gapik, Kohut, Gudowicz, Przybylska (libero) oraz Szczurek (libero), Radzewicz, Nowicka, Bińczycka, Kwiatek, Turek.