Podsumowanie weekendu koszykarzy Biofarmu Basket Suchy Las

Podsumowanie weekendu koszykarzy Biofarmu Basket Suchy Las.

Suchy Las 1

2016-11-11 Gryf Goleniów – Biofarm Basket Suchy Las 63:62 (23:14, 8:18, 21:10, 11:20)

Niewiele brakowało, a Juniorzy z Suchego Lasu wygraliby wyjazdowe spotkanie 2. ligi koszykówki mężczyzn z zespołem Gryfa Goleniów. Zabrakło zimnej krwi i doświadczenia, bowiem zawodnicy gospodarzy przechylili szalę zwycięstwa zaledwie 2 sekundy przed zakończeniem spotkania. Na ewentualną skuteczną odpowiedź młodym koszykarzom z Suchego Lasu nie starczyło czasu.

W drużynie z Suchego Lasu na wyróżnienie w tym spotkaniu zasłużyli przede wszystkim /w nawiasach podano liczbę zdobytych punktów/ M. Leszczyński /17/, Sz. Ryżek /14/, M. Tomaszewski /14/, J. Giżyński /8/, P. Lasota /4/, W. Nowak /3/, F. Sauter /2/, ale również pozostali zawodnicy za skuteczną rywalizację. Do sprawienia niespodzianki zabrakło rzeczywiście niewiele.

2016-11-12 MKS Znicz Basket Pruszków – Biofarm Basket Poznań 61:63 (19:13, 11:19, 13:19, 18:12)

W przedmeczowych opiniach wyrażano się ostrożnie, ale z pewną nadzieją na dobry wynik rywalizacji ze Zniczem Pruszków w 1. lidze koszykówki mężczyzn. Rzeczywistość potwierdziła te optymistyczne oczekiwania i koszykarze poznańskiej drużyny wygrali tą rywalizację 63:61.

Spotkanie było wyrównane, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Po przegraniu 1. kwarty, koszykarze Biofarm Basketu Poznań z nawiązką odrobili straty, by po 1. połowie meczu wyjść na prowadzenie 32:30. W 3. kwarcie poznański team powiększył przewagę do 8 punktów, ale to wcale nie stanowiło jeszcze o zwycięstwie. Gospodarze odrobili w 4. kwarcie 6 punktów, ale ostatecznie to goście zdobyli o 2 oczka więcej i mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa. Dodajmy pierwszego w rywalizacji ze Zniczem.

Punkty zdobyli: – dla BBP: F. Struski 15, 4×3,7zb.,M. Bręk 14,6zb.,M. Kurpisz 13, P. Wieloch 7,6as., A. Metelski 6, T. Smorawiński 4, J. Fiszer 2, P. Stankowski 2, – dla Znicza: D. Tokarski 22, R. Cetnar 13,8zb., D. Cechniak 11, 8zb., M. Stopierzyński 8, A. Kordalski 4, M. Kierlewicz 3.

2016-11-13 Biofarm Basket Suchy Las – SMS PZKosz Władysławowo 66:85 (14:30, 14:20, 23:16, 15:19)

„Lekcja walki i zaangażowania od rówieśników z Władysławowa” tak powiedział trener Bartek Sikorski po meczu. „Graliśmy dzisiaj z jednym z czołowych zespołów w naszej grupie, żeby móc myśleć o korzystnym wyniku trzeba walczyć na 110%, a dzisiaj tego nie zrobiliśmy szczególnie na zbiórce i w „piłkach niczyich” o czym mówią statystyki. Zaczęliśmy od niecelnych łatwych rzutów Marcina Tomaszewskiego, a goście skutecznie wykorzystali rzuty 3pkt. co w dużej mierze ustawiło wynik.
Na wyróżnienie zasługuje Szymon Ryżek, który gra kolejny dobry mecz oraz robiąca coraz większe postępy grupa juniorów: Ilnicki, Leszczyński, Giżyński…., a żeby myśleć o zwycięstwie na tym poziomie potrzebujemy wkładu całego zespołu.”

Punkty zdobyli: Szymon Ryżek 27 (2×3), Marcin Tomaszewski 11 (1×3), Maciek Leszczyński 10 (1×3), Paweł Lasota 6, Janek Ilnicki 5, Oskar Waszczyk 3 (1×3), Witek Nowak 2, Jarek Giżyński 2.