Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Amatorów w Tenisie by KIA DELIK

Poznaniak Janusz Przybylski oraz rzeszowianin Marcin Kolbusz wygrali pierwszy turniej z cyklu Halowych Mistrzostw Wielkopolski Amatorów w Tenisie by KIA DELIK, nad którymi patronat sprawuje Nasz Głos Poznański..

Do turnieju przystąpiło ponad 40 zawodników w dwóch kategoriach: open oraz + 40. W kategorii open, pokonując łącznie ponad 1000 km, pierwsze miejsce w rankingu Amatorskiego Tenisa Polskiego wywalczył Marcin Kolbusz. W finale 6/3 6/3 pokonał Grzegorza Staschinskiego z Zielonej Góry. Z powodu chrzcin swojego syna, Piotr Pawlicki musiał oddać mecz o trzecie miejsce i tym samym Remigiusz Stamirowski cieszył się z pucharu wójta gminy Rokietnica.

W kategorii + 40, po bardzo wyrównanych pojedynkach, zwyciężył Janusz Przybylski. W finale, w stosunku 7/5 6/4, pokonał Mariusza Mijalskiego z Chodzieży. Trzecie miejsce wywalczył Jacek Torzewski, czwarte Janusz Nowicki – obydwaj z Poznania.

Listę turniejową zamknęła gra podwójna. W finale, według większości obserwatorów, spotkały się dwie najlepsze, poznańskie pary: Jakub Puchalski / Damian Dziura i Paweł Dymnicki / Łukasz Judek. Lepsi okazali się ci pierwsi wygrywając 7/5 6/3. Trzecie miejsce zajęli Jacek Torzewski w parze z Grzegorzem Staschinskim.

Cykl, ponownie jak letnia edycja, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. – Coraz więcej zawodników z całej Polski odwiedza nasze turnieje. Kolejne rozgrywki już za dwa tygodnie w Parku Tenisowym Olimpia. Liczę na jeszcze większą  frekwencję – mówi Jakub Puchalski, organizator mistrzostw.

W Centrum Tenisowym Sobota organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania i wzorowo przeprowadzili turniej. Przesympatyczna atmosfera, poczęstunek oraz losowanie atrakcyjnych nagród, to tylko niektóre z atrakcji, jakie spotkały uczestników.

Kolejna impreza juz za dwa tygodnie. Zgłoszeń dokonywać można od dziś w systemie online www.teniqo.com lub na adres emailowy office@smgeu.com.