Tarnovia Basket odnosi pierwsze zwycięstwo w II lidze

Waleczna gra w obronie, skuteczniejsi rezerwowi oraz wygrana walka o zbiórki doprowadziły Tarnovię Basket, nad którą patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. W 3. kolejce II ligi koszykówki mężczyzn Tarnovia na własnym parkiecie okazała się lepsza od Gryfa Goleniów wygrywając 84:76.

tarnovia Basket gryf golenów

Mecz od początku miał niezwykle wyrównany przebieg. W całym meczu kibice byli świadkami 11. remisów, 5. zmian prowadzenia, 3. fauli niesportowych i łącznie 51. strat obu drużyn. Dzięki konsekwentnej grze to jednak koszykarze Tarnovii Basket stanęli na wysokości zadania. Do zwycięstwa drużynę poprowadził duet Michał Skrzypek (16 punktów, 7/11 z gry) – Damian Antczak (13 punktów, 12 zbiórek), którzy przede wszystkim rewelacyjną postawą w drugiej połowie wybili gościom z głowy myśl o zwycięstwie.

W pierwszych minutach gry Tarnovia Basket dzięki skutecznej grze pod koszem wyszła na minimalne prowadzenie. Goście jednak szybko złapali rytm w obronie i ataku i do końca pierwszej kwarty gra toczyła się punkt za punkt. Przełomowym momentem spotkania okazała się druga kwarta meczu. Tarnovia Basket konsekwentnie wykorzystując szybkość i dynamikę swoich zawodników kierowała piłkę pod kosz, a tam skutecznie akcje wykorzystywał Marcin Eichert (8 punktów w kwarcie). Ostatnie 5 minut drugiej kwarty gospodarze wygrali 11-3 uzyskując tym samym na 5-punktowe przewagę (44-39). Tego prowadzenia Tarnovia nie oddała już do końca spotkania.

Kolejne 20 minut meczu to przede wszystkim bardzo zespołowa gra Tarnovii Basket i pokaz skutecznej gry rezerwowych. Twarda walka w obronie i wymuszone straty na zespole gości napędzały szybkie ataki gospodarzy, co skrzętnie wykorzystywali przede wszystkim Piotr Janowski oraz Bartłomiej Gubernat (2×3 pkt). Do końca 3 kwarty spotkania Tarnovia utrzymała 4-punktowe prowadzenie (64-60).
W czwartej kwarcie młodzi koszykarze z Tarnowa Podgórnego grali nieustępliwie w obronie, a skuteczne, konsekwentne dwójkowe akcje podkoszowe pozwoliły już na początku tej kwarty osiągnąć 9-punktowe prowadzenie (70-61). W ataku zespół umiejętnie prowadził Rafał Milczyński (4 asysty, 4 przechwyty), a w obronie szalał duet Rafał Bartkowski – Damian Antczak. Ten drugi, mimo że miał przeciwko sobie przeciwników wyższych o kilkanaście centymetrów, zanotował 10 zbiórek na bronionej tablicy.

Pod koniec spotkania na boisku zrobiło się nerwowo, co sprawiło, że Damian Antczak wykonywał 4 rzuty osobiste z rzędu po faulu zwykłym i niesportowym zawodnika z Goleniowa. Trzy trafione rzuty pozwoliły na przypieczętowanie wygranej i spokojne dogranie ostatnich minut spotkania. Na szczególną uwagę zasługuje fakt aż 52 punktów rezerwowych Tarnovii przy tylko 34 gości. Co więcej, koszykarze z Tarnowa Podgórnego zagrali bardzo dobre spotkanie pod obiema tablicami. Wygrana walka o zbiórki (45-41), a przede wszystkim świetna skuteczność spod samego kosza (42-28) sprawiły, że po 7 latach kibice w Tarnowie Podgórnym cieszyli się ze zwycięstwa na tym poziomie rozgrywek.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne – Gryf Goleniów 84:76 (16:19, 28:20, 20:21, 20:16)
Punkty dla gospodarzy zdobyli: M. Skrzypek 16, D. Antczak 13, M. Eichert 10, B. Gubernat 10, R. Milczyński 8, P. Janowski 8, R. Bartkowski 7, K. Jakubowski 4, J. Łukomski 4, B. Pawlak 3, M. Kurach 1.