Plewiska czekają na mecz Polek

W czwartek, 15 września reprezentacje Norwegii i Armenii rozegrały w Plewiskach  mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Europy kobiet U-19.

AppleMark

Prawie trzystu kibiców oglądało na stadionie GOSiR w Plewiskach pojedynek drużyn Norwegii i Armenii. Zdecydowanym faworytem spotkania była Norwegia, która rozgromiła Ruminię 8:0. Przez całe spotkanie gra toczyła się praktycznie na połowie zespołu Armenii, a zawodniczki Norwegii popisywały się efektownymi bramki. W pierwszej połowie piłka trafiała pięciokrotnie do bramki Armenii, po przerwie przewaga wzrosła do 8 goli.

Organizatorzy meczu w Plewiskach wzorowo przygotowali się na widowisko młodych futbolistek. Na trybunach piłkarkom kibicowały zorganizowane grupy dzieci z gminnych szkół podstawowych. W przerwie nie brakowało konkursów dla publiczności z nagrodami, a czas umilały także cheerliderki grupy Pantery z SP Plewiska.

Warto dodać, że obserwatorem UEFA na turniej eliminacyjny ME U-19 w Wielkopolsce jest Francuz Michel Vautrot. Dla młodych kibiców to nazwisko niewiele mówi, ale starsi z pewnością znają tego 71-letniego dziś byłego arbitra piłkarskiego, który sędziował m.in. mecze podczas mistrzostw świata w Hiszpanii w 1982 roku. To Vautrot pokazał żółtą kartkę Zbigniewowi Bońkowi podczas grupowego meczu z Włochami (0:0). Obecny prezes PZPN został wówczas ukarany za złe ustawienie muru, a po kolejnej kartce w następnym pojedynku nie mógł zagrać w półfinale z drużyną Włoch. Vautrot sędziował takze finał rozgrywek o Puchar Europy w 1986 r. oraz finał mistrzostw Europy w 1988 r.

Tymczasem w drugim spotkaniu pierwszego dnia turnieju eliminacyjnego ME U-19, we Wronkach reprezentacja Polski wygrała bardzo ważne spotkanie z Rumunią 2:0, a bramki dla biało-czerwonych zdobyły: Agnieszka Jędrzejewicz oraz Roksana Ratajczyk.

Drugie spotkanie młodych Polek z Norweżkami odbędzie się w sobotę 17 września na boisku GOSiR w Plewiskach o godz. 16.00. Zapraszamy na to spotkanie, zapowiadają się spore emocje i ciekawe widowisko.

Turniej eliminacyjny kobiet do ME U-19, grupa 1

15 września, godz. 16.00

Norwegia – Armenia 8:0 (5:0)

bramki: Nautnes 3 (6, 17, 29), Haug 2 (71, 90+1), Kvernvolden (16), Rasmussen (42), Sand (88).

Polska – Rumunia 2:0 (0:0)

bramki: Jędrzejewicz (47), Ratajczyk (70).