Oldboye Lecha Poznań w kolejnej rundzie Pucharu Polski

W drugim starciu okręgowego Pucharu Polski Oldboje Lecha Poznań pokonały IKP Olimpię Poznań 5:2. Trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Jacek Dembiński, a dwie bramki zdobył Waldemar Przysiuda.
oldboye Lecha

Początek spotkania był wyrównany, jednak to drużyna gości miała lepszą okazję do zdobycia bramki. Już dziesięć minut po rozpoczęciu meczu Olimpia przeprowadziła szybki kontratak, który gdyby nie dobry refleks Norberta Tyrajskiego, zakończył się golem.

Pierwsza bramka spotkania padła w 22. minucie, kiedy podyktowany przez sędziego rzut karny pewnie wykorzystał Jacek Dembiński. Chwilę później na listę strzelców ponownie wpisał się były napastnik Kolejorza. Tym razem asystę przy jego trafieniu zanotował Sławomir Najtkowski. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy meczu kolejną bramkę dołożyli gospodarze. Błąd w ustawieniu defensywy Olimpii wykorzystał Waldemar Przysiuda i lechici na przerwę schodzili z trzybramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron do ataku ruszyli zawodnicy Olimpii, jednak po raz kolejny tego dnia dobrze w bramce spisywał się Tyrajski. Już po chwili Oldboje Kolejorza podwyższyli swoje prowadzenie, wykorzystując drugi rzut karny. Tym razem egzekutorem „jedenastki” był Waldemar Przysiuda.

Kolejną bramkę piłkarze Lecha zdobyli ponownie po strzale z jedenastego metra. W polu karnym faulowany przez golkipera gości był Piotr Najewski, a do siatki trzeci raz trafił Dembiński. Chwilę później zawodnicy Olimpii odpowiedzieli jeszcze dwoma bramkami, jednak aż do końcowego gwizdka Oldboje Kolejorza utrzymali prowadzenie i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.
Oldboje Lecha Poznań – IKP Olimpia Poznań 5:2 (3:0)

Bramki: Dembiński (22. -karny, 27., 68. -karny), Przysiuda (36., 53.) – Zandrowicz (71.), Budasz (75. -karny)

Oldboje Lecha Poznań: Nobert Tyrajski – Sławomir Mizgalski (56. Maciej Maryniak), Radosław Borykin, Waldemar Kryger, Marcin Drajer – Tomasz Bekas, Jarosław Araszkiewicz (56. Piotr Najewski), Waldemar Przysiuda, Sławomir Suchomski (46. Damian Seweryn) – Jacek Dembiński, Sławomir Najtkowski.