SKF Politechnika Poznańska na podium OTOS 2016

Rezerwy SK bank Legionovia Legionowo okazały się najlepsze w VIII Ogólnopolskim Turnieju Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet, który pod patronatem Europoseł Krystyny Łybackiej ósmy raz został rozegrany w Poznaniu. Drugie miejsce zajęła drugoligowa drużyna SKF Politechnika Poznańska, której patronem medialnym jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

SKF KS Poznań - sierpień 2016

Organizowany przez klub SKF KS Poznań na stałe wpisał się już w kalendarz imprez siatkarskich stolicy Wielkopolski, a w tym roku w dniach 27-28 sierpnia zgromadził takie zespoły jak: Blue Soft Mazovia Warszawa, SMS Piła,  Legionovia Legionowo, UKS LIS Tuliszków i SKF Politechnika Poznańska. Spotkania rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Turniej rozgrywany był w nowo wybudowanej Hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.

W pierwszym dniu spotkania dostarczyły kibicom wielu emocji, a kilkanaście z nich kończyło się na przewagi. Jednak decydująca o klasyfikacji końcowej była niedzielna seria , którą otworzył mecz SKF Politechnika Poznańska – SMS Piła II. Spotkanie pewnie wygrały poznanianki prowadzone przez nowego trenera Przemysława Wodzienia.

Następnie ekipa Blue Soft Mazovia Warszawa przegrała z Legionovią Legionowo, a pierwszy zespół SMS Piła wygrał z UKS LIS Tuliszków. W kolejnej serii kibice zobaczyli mecz o złoto. Rezerwy SK bank Legionovia Legionowo na dzień dobry stłamsiły SKF Politechnikę Poznańską i wygrało 25:15. Jednak w drugim secie inicjatywę przejęły poznanianki i wygrały 25:14. Decydują set był ozdobą całego turnieju. Poznanianki zaczęły dobrze od stanu 5:1, ale chwilę później Legionovia prowadziła 6:5 i wygrała ostatecznie seta 15:12.

Dzięki wygranej z Tuliszkowem ponownie na podium stanęła ekipa  Blue Soft Mazovia Warszawa, a szykujące się na debiut w II lidze siatkarki SKF Politechnika Poznańska zakończyły turniej zwycięstwem nad UKS LIS Tuliszków 2:1.

Drużyna Gwiazd OTOS 2016:
MVP – Aleksandra Omelianiuk (Legionowo)
Skrzydłowa – Paulina Pachurka(SKF Politechnika Poznań)
Środkowa bloku – Katarzyna Niderla(Legionowo)
Libero – Anna Zapaśnik(SMS Piła I)
Rozgrywająca – Julia Gapik(SKF Politechnika Poznań)

7. SKF Politechnika Poznańska II

Trzy najlepsze drużyny nagrodzono medalami, a zwycięzca dodatkowo otrzymał pamiątkowy Puchar. Nagrody rzeczowe dla zawodniczek ufundowało Biuro Europoseł Krystyny Łybackiej. Wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zawody współfinansowane były ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania.