Talex Open 2016: dwóch Polaków powalczy o półfinał

W czwartek na kortach poznańskiego AZS-u przy ulicy Noskowskiego awans do ćwierćfinału futuresa Talex Open’2016 zapewnił sobie Andriej Kapaś. Pokonał on Marcina Gawrona 1:6, 6:3, 6:2. Patronat nad turniejem sprawuje Nasz Głos Poznański.

kapaś

– Pierwszy set zupełnie nie ułożył się po mojej myśli, ponieważ miałem problem z koncentracją – mówił Andriej Kapaś. – Do tego grałem z obolałym brakiem przez co musiałem się trochę ograniczać i z głębi popełniłem dużo błędów. Z biegiem czasu było trochę lepiej. W drugim i trzecim secie zmieniłem taktykę. Ten mecz jednak nie należał do łatwych.

Tenisiści znają się jak przysłowiowe łyse konie – grają razem w deblu, a po przeciwnych stronach siatki spotykali się już wielokrotnie. Andriej zdradził na co szczególnie musiał uważać w tej rywalizacji: – Przede wszystkim wiedziałem, że nie mogę śpieszyć się w ataku. Nie jest żadna tajemnicą, że lubię grać szybko, lubię atakować. Natomiast gra z Marcinem w takim wykonaniu jest bardzo ryzykowna, ponieważ jest to zawodnik, który bardzo dobrze gra z kontry i bardzo dobrze się broni. W pierwszym secie było widać, że się śpieszyłem i przez to popełniłem błędy – podsumował Kapaś.

Andriej Kapaś i Marcin Gawron tego samego dnia zagrali w półfinale gry podwójnej z duetem Mateusz Piątek / Arnold Kokulewski. Zwyciężyli 6:2, 6:1.

W piątek na kortach przy ul. Noskowskiego rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe Talex Open 2016. Przed szansą na grę w półfinale stanie już tylko dwóch Polaków – Adam Majchrowicz, który awans wywalczył w środę (więcej czytaj tutaj – kliknij) i Andriej Kapaś. Pierwszy z nich do rywalizacji przystąpi o godzinie 11.00. Przeciwnikiem bydgoskiego tenisisty będzie Sumit Nagal. Przypomnijmy, że reprezentant Indii w turnieju wyeliminował już dwóch Polaków – najpierw wyższość tenisisty uznać musiał Michał Dembek, później zaś rozstawiony z numerem pierwszym Kamil Majchrzak. Natomiast Majchrowicz lepszy okazał się od Rafaela Matosa i Macieja Smoły.

Andriej Kapaś swój mecz rozegra około godziny 13. Rywalem tego tenisisty będzie David Pel, który we wcześniejszych rundach podobnie jak przeciwnik Majchrowicza pokonał dwóch Polaków – Mikołaja Borkowskiego i Szymona Wolkowa. Z kolei wyższość Kapasia w tegorocznej edycji uznać musieli Karol Drzewiecki i Marcin Gawron.

Wszystkich sympatyków tenisa zapraszamy w piątek na godzinę 11.00. Wstęp na korty AZS Poznań jest bezpłatny.