Pierwsze zwycięstwo Kolejorza

Lech Poznań w meczu przyjaźni na INEA Stadionie pokonał Cracovię 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Jana Urbana w nowym sezonie, a bramki dla Kolejorza zdobyli Jan Bednarek i Marcin Robak. Kolejnym rywalem poznaniaków w Lotto Ekstraklasie będzie Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Lech Cracovia 55

Z okazji święta Wojska Polskiego spotkania 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy obfitują w patriotyczne symbole. Mecz przy Bułgarskiej rozpoczął się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, zawodnicy wyszli w biało-czerwonych szalikach, a na trybunach zasiedli czynni żołnierze z regionu i kombatanci. Natomiast spotkanie otworzył kombatant generał Jan Podhorski wykopując piłkę ze środka boiska.

Bilans meczów Lecha z Cracovią przemawiał za drużyną gości, która na 43 mecze wygrała 19 spotkań, a zremisował 8. Początek piątkowego spotkania był dość wyrównany. W 9. minucie świetną okazję zmarnował Łukasz Trałka, a chwilę później mocnym strzałem popisał się Tamas Kadar, który z około 16 metrów posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Lechici próbowali kilkukrotnie strzałów z dystansu, ale żaden z nich nie zagroził bramce Grzegorza Sandomierskiego i po pierwszej połowie był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron pierwsi bramkę zdobyli poznaniacy. W 64. minucie swoją szansę wykorzystał Jan Bednarek. Po dośrodkowaniu w pole karne pewnie pokonał Sandomierskiego strzałem głową. Kilkanaście minut później wynik podwyższył Marcin Robak, który otrzymując piłkę od Szymona Pawłowskiego sprawnie zakończył kontratak. Na odpowiedź Cracovii nie trzeba było długo czekać. Miroslaw Covilo w 81. minucie pokonał debiutującego w bramce poznaniaków Matusa Putnockyego i było 2:1. Krakowianie do końcowego gwizdka sędziego starali się doprowadzić do remisu, ale zabrakło im już czasu.

Mimo, że Lechowi nadal ewidentnie brakowało skuteczności, a proste błędy przyprawiały kibiców Kolejorza o zawrót głowy, w Poznaniu nastąpił przełom. Upragnione trzy punkty zostały przy Bułgarskiej.

Lech Poznań – Cracovia 2:1 (0:0)
Bramki: Jan Bednarek (64. minuta), Marcin Robak (78. minuta) – Covilo (81. minuta)
Żółta kartka: Jan Bednarek
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 10.724

Lech Poznań: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar (80. Robert Gumny) – Łukasz Trałka, Radosław Majewski – Maciej Makuszewski (84. Kamil Jóźwiak), Darko Jevtić, Szymon Pawłowski – Nicki Bille (67. Marcin Robak)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz, Deleu (89. Sebastian Steblecki) – Miroslav Covilo, Marcin Budziński – Tomas Vestenicky (80. Mateusz Wdowiak), Mateusz Cetnarski (76. Milan Dimun), Erik Jendrisek – Mateusz Szczepaniak

Aleksandra Barcikowska

Agnieszka Chylińska i Jurij Szatałow na meczu Lecha – zobacz galerię zdjęć z meczu Lech – Cracovia – kliknij tutaj

Była(e)ś na meczu Lech Poznań – Cracovia – poszukaj siebie na zdjęciach (GALERIA): kliknij tutaj

Urban: wreszcie przyszło pierwsze zwycięstwo i bramki – więcej tutaj