Niespodziewana porażka GKS Tarnovia z Gromem

Czwartoligowy GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne z byłymi gwiazdami Lecha Poznań w składzie niespodziewanie przegrał na własnym stadionie pierwsze spotkanie nowego sezonu z Gromem Plewiska 1:2. Bramkę dla Tarnovii zdobyły Adrian Kaliszan, a spotkanie zobaczyło ok. 250 osób.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne - logo
Mimo wakacyjnej aury spotkanie drużyny GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne z Gromem Plewiska na inaugurację nowego sezonu IV ligi przyciągnęło na trybuny sporą liczbę kibiców, którzy liczyli na zwycięstwo gospodarzy. Dodatkowym magnesem było ściągnięcie do Tarnowa byłej gwiazdy Lecha Poznań napastnika Bartosza Ślusarskiego.

Niestety spotkanie nie ułożyło się po myśli trenera Szymona Bartkowiaka, gdyż na przerwę jego podopieczni schodzili przegrywając 0:1. Na listę strzelców tuż przed końcem połowy wpisał się Dariusz Wróblewski, który popisał się pięknym strzałem z dystansu.  Zaraz po przerwie gospodarze doprowadzili do remisu, a bramkę strzałem głową zdobył Adrian Kaliszan. W 70. minucie wynik spotkania ustalił Mariusz Wysocki i Grom niespodziewanie wywiózł z Tarnowo Podgórnego trzy punkty.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Grom Plewiska 1:2 (0:1)
Bramki: Kaliszan (48’) – Wróblewski (43’), Wysocki (70’)
Sędziował: Krzysztof Banasiuk
Widzów: ok. 250

GKS Tarnovia: Brzuśkiewicz – Niemczyk, Jerzewski, Kaliszan, Imosa (82. Lachman) – Stypczyński (46. Szyrtgot, Dylewski (46. Mazurek), Kowal, Bochiński – Ślusarski, Zakrzewski.