Historyczne złoto dla AZS UAM Poznań w beach soccerze

Właśnie zakończyły się mistrzostwa Polski kobiet w beach soccerze, gdzie pierwszy raz w historii, zwycięstwo odniosła drużyna AZS UAM Poznań. Ponadto, tytuły najlepszej bramkarki, najskuteczniejszej oraz najsympatyczniejszej zawodniczki przyznane zostały piłkarkom ze stolicy Wielkopolski.

beach soccer beach soccer mistrzostwa

8 żeńskich drużyn rywalizowało w Gdyni o złoty medal mistrzostw Polski. Od czwartku, w systemie dwóch tercji po dwanaście minut, poznanianki zmagały się na tamtejszej plaży dochodząc aż do dzisiejszego finału. Po wyjściu z grupy, trafiły w półfinale na Sztorm AWFiS Gdańsk i wygrały 5:3, a następnie zmierzyły się z silnym zespołem BSC BOCA Gdańsk.

Pogoda dopisywała, a o faworycie ciężko było mówić. Akademiczki grały już wcześniej w finale mistrzostw Polski, jednak wtedy musiały zadowolić się srebrem, pokonane przez Red Devils Chojnice. Początek finałowego spotkania nie zaczął się najlepiej dla AZS. Dziewczyny nie wykorzystały kilku dogodnych sytuacji i straciły jako pierwsze bramkę. Był to jednak przełomowy moment i od wtedy, było tylko lepiej. Natychmiastowo odpowiedziała Marta Kosiorek i wykorzystując rzut wolny strzeliła efektownie przy samym słupku. Podopieczne Wojciecha Weissa trafiły do siatki jeszcze 2 razy i ostatecznie pokonały zespół z Gdańska 3:1, sięgając tym samym po najwyższą lokatę.

Poznanianki zostały wyróżnione również indywidualnie. Doceniono Emilię Krajewską, przyznając jej tytuł najlepszej bramkarki turnieju, a także Alicję Zając, kapitan AZS, która została królową strzelców. Żanetę Pawlik okrzyknięto natomiast najsympatyczniejszą zawodniczką turnieju, co pokazuje, jak dobra atmosfera panuje w tej drużynie. Warto też zaznaczyć, że akademiczki zakończyły Mistrzostwa Polski bez żadnej porażki.