POZNAŃ OPEN 2016: Pewne zwycięstwo Marcina Gawrona. Zagra o udział w turnieju głównym

Mecz Marcina Gawrona z Szymonem Walkowem rozpoczął eliminacje do Poznań Open 2016, nad którym patronat sprawuje Nasz Głos Poznański. Zwycięsko z walki dwóch Polaków na korcie centralnym wyszedł ten pierwszy, pokonując rywala w dwóch setach (6:3, 6:2).

gawron walkow

Walków to 20-letni tenisista pochodzący z Wrocławia, zajmujący obecnie 788. miejsce w rankingu ATP. Gawron natomiast ma 28 lat, jego rodzinne miasto to Nowy Sącz. Obecnie jest 519. graczem światowej klasyfikacji. W kwalifikacjach rozstawiony jest z numerem 7. Z tego powodu należało jego upatrywać jako faworyta rywalizacji. Nie tylko dlatego, że jest wyżej notowany, ale również posiada większe doświadczenie oraz wygrał ich ostatnie starcie podczas futuresa w Warszawie.

Warunki pogodowe nie sprzyjały zawodnikom. Silny wiatr utrudniał odbijanie piłek w odpowiednim momencie, a także umieszczanie ich w korcie. Od czasu do czasu zza chmur wyglądało słońce, które z kolei sprawiało problemy przy serwisie.

Pierwszy set obfitował w zacięte wymiany, walkę o każdą piłkę. Żaden z zawodników nie chciał oddawać przeciwnikowi punktów za darmo. Jednak w decydujących momentach to Gawron dominował i zdobywał kluczowe punkty. Pewne gemy serwisowe starszego z Polaków oraz jedno „przełamanie” serwisu rywala dało mu zwycięstwo w pierwszej partii 6:3.

Drugi set rozpoczął się od doskonałej gry Walkowa. Agresywna i pewna postawa dała mu prowadzenie 2:0. Jednak od tego momentu to Gawron wskoczył na wyższy poziom swojego tenisa, natomiast tenisista z Wrocławia zaczął popełniać dużo błędów. Tym samym turniejowa „siódemka” wygrała sześć gemów z rzędu i zakończyła całe spotkanie triumfem. Warto wspomnieć też o piłce meczowej, która została wygrana w dość nietypowy sposób. Mianowicie, lob zagrany przez starszego z Polaków spadł na nogę stojącego poza kortem Walkowa. Zgodnie z zasadami tenisa, punkt wygrał Gawron i świętował zwycięstwo.

Rywalem Marcina Gawrona w następnej rundzie eliminacji będzie Francuz Maxime Janvier, który pokonał Adama Majchrowicza 6:2, 6:1. Spotkanie odbędzie się w niedzielę i jego stawką będzie awans do turnieju głównego challengera ATP Poznań Open 2016.