Siatkarki SKF KS Poznań set od finału mistrzostw Polski

Karolina Kohut i Klaudia Łęgowska z SKF KS Poznań były bliskie awansu do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Niestety podopiecznym Przemysława Wodzienia do awansu zabrakło tylko wygranego seta w meczu z UKS Ares Nowa Sól. Patronem medialnym klubu SKF KS Poznań jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

SKF KS Poznań - plażówka 2016
Karolina Kohut i Klaudia Łęgowska z SKF KS Poznań po fazie wojewódzkiej, w której zajęły znakomite czwarte miejsce w gronie 33 ekip pojechały na Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej do Strzelina. O awans do finału walczyło 16 klubów, z których 4 uzyskiwały awans.

Podopieczne Przemysława Wodzienia pojechała na zawody dzień przed turniejem, aby zapoznać się z boiskiem i poświęcić czas na aklimatyzację. Rywalizację rozpoczęły od spotkania z parą z reprezentującą z Kędzierzyn Koźle. Spotkanie rozgrywane było pod dyktando poznanianek, które pewnie wygrały 2:0.

W kolejnym spotkaniu siatkarki SKF KS Poznań zagrały z UKS Ares Nowa Sól. Pierwszego seta przegrały 18:21, ale w drugim zagrały znakomicie i wygrały 21:10. Trzeci set pomimo ambitnej walki siatkarki z Poznania przegrały 1:2. Jednak wygrały trzy kolejne spotkania i ponownie zmierzyły się z zespołem z Nowej Soli. Tym razem stawką był awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej

Mecz rozpoczął się od wygranej 21:15 podopiecznych Przemysława Wodzienia. W kolejnej odsłonie poznanianki przegrywały 3:11, aby wyjść na prowadzenie 17:16 i 19:17. Ostatecznie rywalki wygrały 19:21 i wyrównały stan spotkania na 1:1. Trzeci set duet SKF KS Poznań zaczął znakomicie prowadząc 7:2 i 11:7. Ostatecznie po secie pełnym zwrotów akcji SKF KS Poznań – UKS Ares Nowa Sól padł wynik 12:15 i 1:2.

– Było bardzo blisko do awansu. Siatkarki i trener spisały się znakomicie. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. Jeszcze powrócimy na wysokie loty w siatkówce plażowej. Na pewno projekt siatkówki plażowej będzie przez nas kontynuowany – powiedział Michał Sułkowski z klubu SKF KS Poznań.

Występy zespołu w rozgrywkach siatkówki plażowej realizowane były dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji zadania Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań. Patronem medialnym klubu SKF KS Poznań jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.