Siatkarki SKF KS Poznań w półfinale Mistrzostw Polski

Para Karolina Kohut i Klaudia Łęgowska z SKF KS Poznań zajęła czwarte miejsce w finale Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce plażowej juniorek i jednocześnie wywalczyła awans do półfinału Mistrzostw Polski. Do rywalizacji na boiskach we Wrześni stanęły 33 pary.

SKF KS Poznań - plażówka 2016

W poniedziałek i wtorek we Wrześni rozegrano finał Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce plażowej juniorek. SKF KS Poznań reprezentowały dwa duety. Pierwszy w składzie: Katarzyna Balicka i Łucja Bińczycka po ambitnej walce w poniedziałek zakończył udział w zawodach.

Natomiast drugi zespół w składzie Karolina Kohut i Klaudia Łęgowska rozpoczął zmagania od porażki. Dalej było jednak lepiej i siatkarki z Poznania po serii pięciu wygranych z rzędu awansowały do najlepszej szóstki turnieju. Wtorkowy poranek oraz pogoda nie sprzyjała grze, ale reprezentantki SKF KS Poznań przystąpiły do pojedynku z KS Energetyk Poznań o wejście do czwórki turnieju. Po pierwszym secie derbowego pojedynku więcej powodów do radości miał zespół Energetyka, który wygrał 21:17. Drugi set był równie zacięty, ale wygrały go dziewczyny z SKF KS Poznań 21:19. Decydująca partia została zdominowana przez dziewczyny z SKF KS Poznań 15:12 i całe spotkanie 2:1.

Ta wygrana zapewniła zawodniczkom prowadzonym przez Przemysława Wodzienia awans do czwórki turnieju i półfinału Mistrzostw Polski, do którego kwalifikują się cztery ekipy z danego województwa. Spotkanie o prawo gry w finale zaczęło się od porażki 13:21 z parą Orkanu Września. W drugiej odsłonie zawodniczki SKF KS wygrały 23:21 i wyrównały stan spotkania na 1:1. Decydująca partia to prowadzenie miejscowych 13:9, ale poznańskie siatkarki wyrównały na po na 13:13. Niestety ostatecznie przegrały 13:15 i cały mecz 1:2.

W meczu o trzecie miejsce SKF KS Poznań zmierzył się z PTPS Piła i uległ 1:2 (19:21, 21:10, 11:15). Ostatecznie poznanianki zajęły czwarte miejsce i reprezentować będą nasze województwo w półfinale Mistrzostw Polski, który w weekend 25-26 czerwca odbędzie się w Kamieniu Krajeńskim.