Porażka Warty Poznań (Galeria)

Piłkarze Warty przegrali dzisiaj w „Ogródku”, w 16. kolejce pierwszej ligi piłkarskiej, z GKS  Tychy 0:1 po golu Mateusza Bukowca w 64 minucie.

Mistrzem jesieni została Flota Świnoujście, która pokonała na wyjeździe Kolejarza Stróże 2:1 i zapewniła sobie tytuł mistrza jesieni. Flota na dwie kolejki przed przerwą zimową ma osiem punktów przewagi nad drugą Cracovią.

W sobotę mający ekstraklasowe aspiracje Zawisza Bydgoszcz zremisował z dotychczasowym wiceliderem Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:1. Z podziału punktów najbardziej cieszy się Cracovia, która wskoczyła na drugie miejsce.

Do nietypowej sytuacji doszło w Katowicach. Miejscowy GKS zremisował z Olimpią Grudziądz 1:1, a na listę strzelców wpisał się… bramkarz gości. Wyrównującego gola ekipa z Kujaw zdobyła po rzucie rożnym w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, kiedy Michał Wróbel postanowił wspomóc swoich kolegów w polu karnym i głową wykorzystał dośrodkowanie.

Warta Poznań –  GKS Tychy 0:1 (0:0)

Bramka: Mateusz Bukowiec (64)

Warta: Adrian Lis – Grzegorz Bartczak, Maciej Mysiak, Maciej Wichtowski, Rafał Kosznik – Tomasz Magdziarz, Artur Marciniak, Łukasz Grzeszczyk, Wojciech Trochim (78, Daniel Ciach), 9. Krzysztof Bartoszak (61, Michał Jakóbowski) – Bartłomiej Pawłowski (75, Piotr Giel).

GKS: Piotr Misztal – Maciej Mańka, Łukasz Kopczyk, Tomasz Balul, Mateusz Mączyński – Piotr Rocki (80, Łukasz Małkowski), Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak, Mateusz Bukowiec (78, Ivica Žunić), Adrian Chomiuk – Marcin Folc (87, Dawid Jarka).

żółte kartki: Pawłowski, Magdziarz (Warta) – Chomiuk, Małkowski (GKS). czerwona kartka: Łukasz Grzeszczyk (Warta – 66. minuta).