Poznaniak zwyciężył w VI Biegu o Koronę Dąbrówki (GALERIA)

Piotr Tomczyk z Poznania zwyciężył w VI Biegu o Koronę Dąbrówki. Pokonał trasę w 34 minuty i 19 sekund. Drugi był Maciej Łucyk (Maratończyk Poznań) – 0:36:08, trzeci Adrian Graczyk (Czarnków) – 0:37:04, a czwarty mieszkaniec gminy Dopiewo Łukasz Ludwiczak ze Skórzewa – 0:37:36. Najszybszą kobietą okazała się Agata Świątek z Opalenicy, która zajęła 41 miejsce z czasem 0:44:25.

Korona Dąbrówki 1 Korona Dąbrówki 3

Na skraju lasu w Dąbrówce, w gminie Dopiewo, zebrały się dzisiaj setki amatorów aktywnego wypoczynku. Zarówno dzieci, jak i dorośli, startowały w biegach na różnych dystansach. Bieg główny – 10 km – wystartował o godz. 12, marsz nordic walking 7,5 km o godz. 12.03. Wcześniej od g. 10 swoje biegi będą miały dzieci i młodzież. Sygnał do startu dawał wójt Adrian Napierała. Patronat nad wydarzeniem od pierwszej edycji sprawuje „Nasz Głos Poznański”.