Janowicz w półfinale w Paryżu!!!

Jerzy Janowicz awansował do półfinału prestiżowego turnieju w Paryżu. Polak przegrał pierwszego seta z dziewiątym w rankingu światowym Serbem Janko Tipsareviccem 3:6, ale  w drugim secie zagrał koncertowo wygrywając 6:1. A w trzecim prowadził 4:1 i 40:0, kiedy Serb się poddał. W półfinale przeciwnikiem Janowicza będzie Francuz Gilles Simon, który w piątek wygrał z Czechem Tomasem Berdychem 6:4, 6:4. W paryskiej hali Bercy Janowicz zarobił do tej pory 118 210 euro oraz wywalczył 360 pkt do rankingu ATP, co zapewni mu awans do pierwszej „40” światowej listy.

Janowicz - NGP12-07-18 018

Jerzy Janowicz był twarzą lipcowego numeru Naszego Głosu Poznańskiego.

Polak obecnie zajmuje 69. lokatę, ale jest w życiowej formie, która pozwoliła mu wygrać w hali Bercy m.in. z zawodnikami z czołowej 20 światowego rankingu  – Niemcem Philippem Kohlschreiberem i Chorwatem Marcinem Ciliciem i ze światową trójką Andy Murrayem.  Zdjęcia Jerzyka znalazły się na stronie internetowej ATP oraz oficjalnym portalu paryskiej imprezy.

Polak w pierwszym secie popełniał dużo niewymuszonych błędów i  Serb szybko objął prowadzenie 3:0, 4:1. Potem Jerzyk wygrał dwa swoje podania, ale nie zdołał przełamać Serba i przegrał 3:6.

W drugim secie Janowicz zaczął grać dokładniej, agresywniej i rządził na korcie wygrywając 6:1.

W decydującym secie Janowicz przełamał rywala w trzecim gemie wychodząc na prowadzenie 2:1, a chwilę później przy swoim serwisie podwyższył na 3:1. Koncert Jerzyka trwał nadal i ponownie przełamał rywala. Zrobiło się 4:1!!! W kolejnym Janowicz prowadził 30:0 i zaserwował asa na 40:0 odbierając ochotę do gry Serbowi. Ten poddał się bijąc brawo Janowiczowi. Kiedy publiczność zaczęła wygwizdywać Serba, ten jeszcze raz wskazał na Jerzyka bijąc brawa.