Znamy półfinalistów Ligi Amatorskiej Koszykówki

Ostatnie zmagania w siódmej edycji Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej wyłoniły czterech tegorocznych półfinalistów. Tytułu mistrzowskiego nie obronią koszykarze Dolewki.pl. Natomiast o miejsca na podium zagrają zespoły: Big Plus Poznań,  Lobos Locos, Late Basket i Kerry Polska.

Tytułu mistrzowskiego nie obronią koszykarze Dolewki.pl, którzy w rewanżowym pojedynku ćwierćfinałowym ulegli ekipie Kerry Polska 37:53. W rywalizacji prowadzonej w formie dwumeczu, gracze Dolewki bronili jednopunktowej zaliczki z pierwszej konfrontacji, która zakończyła się wynikiem 58:57. Do połowy drugiej kwarty spotkania  pojedynek rewanżowy układał się również po ich myśli. Grający szybko i skutecznie zawodnicy Dolewki wypracowali sobie w tym czasie 6-punktową przewagę. W ekipie Dolewki wyróżniał się Michał Bodnar, który zakończył rywalizację z dorobkiem  14 punktów i 8 zbiorek.

Wówczas to sprawy w swoje ręce wziął Daniel Blumczyński, który zdobył dla swojego zespołu kolejnych 12 punktów i wyprowadził ekipę Kerry Polska na kilkupunktowe prowadzenie w meczu. Trzecia część tej rywalizacji była bardzo zacięta i wyrównana. Po trzech odsłonach spotkania na tablicy wyników był wynik  31:30 dla koszykarzy Kerry. Losy tej konfrontacji rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kwarcie meczu, którą to gracze Kerry Polska wygrali pewnie aż  22:7 pokonując ostatecznie zawodników Dolewki.pl 53:37. W zwycięskim zespole obok wspomnianego wcześniej Daniela Blumczyńskiego dobre zawody rozegrał Łukasz Łagodzki. Center drużyny gości zanotował w tym meczu double-double kończąc rywalizację z dorobkiem  11 punktów, 14 zbiórek i 4 bloków. Dzięki lepszemu bilansowi małych punktów, to gracze Kerry Polska awansowali do półfinału tegorocznej edycji LAK.

Blisko sprawienia ogromnej niespodzianki byli w piątkowy wieczór zawodnicy zespołu WLT. Przystępujący do play-off z numerem 8 gracze WLT, aby myśleć o awansie do dalszej fazy gier, musieli pokonać zwycięzców sezonu zasadniczego, ekipę Late Basket różnicą przynajmniej  11 punktów. W trzeciej części rywalizacji „niemożliwe” wydawało się być bardzo realne. Koszykarze WLT na tym etapie rywalizacji prowadzili pewnie z wyżej notowanym rywalem różnicą aż  17 oczek. W ekipie WLT pierwszoplanową postacią był w tym spotkaniu Rafał Janecki, który do  22 zdobytych punktów dołożył również 8 zbiórek. Jego poczynania dzielnie wspierali Piotr Sobolewski (9 pkt. i 9 zb.) i Igor Kopacki (8 pkt. i 9 zb.).

W końcówce spotkania koszykarze Late Basket zacieśnili szyki obronne i poprawili skuteczność w grze w ataku dzięki czemu zmniejszyli tracony dystans do rywala do 10 punktów. Bohaterem meczu został Albert Skowroński, który równo z końcową syreną spotkania zaliczył celną dobitkę, zmniejszając tym samym różnicę punktową do 8 oczek. Ostatecznie koszykarze Late Basket ulegli w tym spotkaniu ekipie WLT  41:49, ale dzięki lepszemu bilansowi małych punktów awansowali do dalszej fazy gier.

Pewne zwycięstwo zanotowali na swoim koncie koszykarze zespołu Big Plus, którzy po raz drugi z rzędu pokonali ekipę Chicago Ból  63:57. Zawodnicy Big Plusa objęli prowadzenie już w pierwszych minutach spotkania i w dalszym etapie rywalizacji spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Do przerwy na tablicy wyników było  34:21. W ekipie Big Plusa dobre spotkanie rozgrywali Krystian Jankowski, autor 21 punktów  i 11 zbiórek oraz Adam Kaczmarek, który do dorobku drużyny dorzucił kolejne 17 oczek. Po wyrównanej trzeciej odsłonie spotkania zakończonej wynikiem 16:16, w ostatniej części gry za odrabianie strat zabrali się zawodnicy Chicago. Na tablicach niepodzielnie władał Radosław Szukała (12 pkt. i 18 zb.), a punkty zdobywał Piotr Gacek (15 pkt. i 6 zb.). Koszykarze Chicago Ból wygrali ostatnią część tej rywalizacji 20:13 zmniejszając różnicę punktową do 6 oczek. Ostatecznie górą byli jednak zawodnicy Big Plusa, którzy wygrywając  całe spotkanie  63:57 pewnie awansowali do dalszej fazy gier.

Bardzo dobrze swój pojedynek rewanżowy z ekipą Lobos Locos rozpoczęli zawodnicy zespołu Euro Tape Chyże Dziadki. Po pierwszej kwarcie meczu Dziadki prowadziły pewnie z wyżej notowanym rywalem  17:9. W tym fragmencie gry w ekipie Dziadków trudni do zatrzymania byli Jarosław Domański i Jarosław Wiśniewski. W drugiej odsłonie spotkania „celownik wyregulowali” zawodnicy Lobos Lobos. Celnymi „trójkami” szybko zniwelowali ponoszone straty i jeszcze przed przerwą prowadzili 28:27. Po zmianie stron gracze Wilków kontynuowali swój festiwal strzelecki. W całym spotkaniu zaliczyli 13 trafień zza łuku 6,75 m. Najwięcej, bo aż  osiem „trójek” zanotował na swoim koncie Paweł Matysiak. Koszykarze Lobos Locos wygrali kolejne dwie odsłony spotkania  20:16 i 19:18, a cały pojedynek  67:61. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli w tym meczu Paweł Matysiak 24 i Artur Aksiutin 20, a dla pokonanych Jarosław Domański 19. W rywalizacji prowadzonej w formie dwumeczu koszykarze Lobos Locos wygrali pewnie  2-0 i awansowali do dalszej fazy gier.

W piątkowy wieczór rozegrano również jedno spotkanie w grupie zespołów rywalizujących o miejsca  9-12. W pojedynku o 9. miejsce studenci Politechniki Poznańskiej pokonali pewnie zawodników Hoppecke Basket Team  61:53. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli w tym meczu Adam Chabasiński 21 (10 zb.) i Łukasz Koralewski 19, a dla pokonanych Maciej Pawlik 16 i Grzegorz Krauze 11. Aż 21 zbiórek na swoim koncie zanotował w tym spotkaniu Sebastian Konwiński.

Wyniki ostatnich spotkań Ligi Amatorskiej Koszykówki:

Spotkania ćwierćfinałowe

WLT (8) – LATE BASKET (1) 49:41
Awans:  LATE BASKET

LATE: Skowroński 10, Tkacz 8, Szeszycki 7, Klonowski 4, Augustynowicz 3, Grygier 3, Dudziński 2, Jakubek 2, Ulchurski 2.

WLT: Janecki 22, Sobolewski 9, Kopacki I.8, Błaszkowski 5, Jancz 5, Graczyk 0, Kopacki R

CHICAGO BÓL (7) – BIG PLUS Poznań (2) 57:63
Awans: BIG PLUS

CHICAGO: Gacek 15, Szukała 12, Lisek 8, Kozłowski 7, Lemański 7,Skołozdrzych 6,Bródka 2,Głowacki 0.

BIG: Jankowski 21, Kaczmarek A.17, Janowicz K.8, Kaczmarek M.7, Janowicz P.6, Szymański 2, Wołos 2, Matecki 0, Janowicz M.0

DOLEWKA.pl (5) – KERRY POLSKA (4) 37:53
Awans: KERRY POLSKA

DOLEWKA: Bodnar Mi.14, Śmidowicz 8, Bodnar Ma.5, Sobczyński 5, Bernat 4, Danielczak 1, Kot 0, Mietliński 0, Różycki 0.

KERRY: Blumczyński 20, Wasiński 12, Łagodzki 11, Dajksler 3, Duber 3, Łodyga 2, Nowak M.2, Bury 0, Nowak P.0.

EURO TAPE C.D. (6) – LOBOS LOCOS (3) 61:67
Awans: LOBOS LOCOS

CHYŻE: Domański 19, Wiśniewski 12, Drażba 11, Smoliński 10,Baranowski 4,Sobiech 3,Paupa 2, Wiese.

LOBOS: Matysiak 24, Aksiutin 20, Waliszewski 8, Kieszkowski 6, Wałęsa 3, Przybyszewski 2, Chodziutko 4, Jaracz 0.

Mecz o miejsca  9-10

AZS POLITECHNIKA POZNAŃ (11) – HOPPECKE BASKET TEAM (9) 61:53

POLITECHNIKA: Chabasiński 21, Koralewski 19, Szorcz 11, Kaczmarek 5, Stefaniak 5, Chorzępa 0, Bylicki 0.

HOPPECKE: Pawlik 16, Krauze 11, Plackowski 10, Konwiński 6, Lijewski 6, Matera 4.

Zestaw par półfinałowych w tegorocznej edycji LAK przedstawia się następująco:

LATE BASKET (1) – KERRY POLSKA (4)

BIG PLUS (2) – LOBOS LOCOS (3)

Kolejne mecze w Lidze Amatorskiej Koszykówki (LAK) rozegrane zostaną już w najbliższy piątek, 13 maja 2016 roku w hali sportowej Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II. Początek zmagań pod patronatem dwutygodnika „Nasz Głos Poznański” od godz. 18:40.