Udany weekend naszych trzecioligowców

Występujące w rozgrywkach III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej kluby piłkarskie z powiatu poznańskiego: Unia Swarzędz, Lech II Poznań, Sokół Kleczew, Warta Poznań, nie przegrały swoich spotkań w 26. kolejce. Na pozycji lidera rozgrywek umocniła się Warta Poznań.
Warta Poznań tym razem zmierzyła się na wyjeździe z Centrą Ostrów Wielkopolski. Inicjatywa w tym spotkaniu od początku należała do podopiecznych Tomasza Bekasa, którzy swoją przewagę udokumentowali bramką już w 24. minucie. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Michał Ciarkowski, a Bartosz Kieliba otworzył wynik spotkania. Chwilę później było już 2:0, a 12 już bramkę w sezonie zdobył Michał Ciarkowski. Po zmianie stron stroną dominująca nadal byli poznaniacy, a wynik spotkania pięknym uderzeniem z dystansu w samo okienku ustalił Łukasz Białożyt.

Warta - Świecie 011

LKS Centra Ostrów Wielkopolski – Warta Poznań 0:3 (0:2)
Bramki: Bartosz Kieliba (24. minuta), Michał Ciarkowski (39. minuta), Łukasz Białożyt (66. minuta)
Żółte kartki: Sikora – Kieliba, Szynka

LKS Centra: Filipiak – Ciupka, Sikora, Reyer, Kucharski, Strączkowski, Wandzel (72. Rodin), Janoś, Jasiński (58. Michalski), Kucharski (85. Czerniewski), Kuczyński (62. Kupczyk).

Warta: Filipowiak – Brylewski, Marciniak, Kieliba, Fiedosewicz (46. Czerniejewicz), Laskowski (70. Szynka), Białożyt, Chromiński, Biegański (81. Łukaszyk), Ciarkowski (Goździk), Paczyński.

Wyniki pozostałych spotkań III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej:

Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 0:0 – więcej o tym spotkaniu tutaj

Unia Swarzędz – Start Warlubie 2:1 (1:0)
Bramki: Przemysław Kędziora (24. minuta), Wojciech Antczak (87. minuta) – Bartosz Czerwiński (63. minuta)

Sokół Kleczew – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:0 (0:0)
Bramki: Rafał Leśniewski (46. minuta), Arkadiusz Bajerski (63. minuta).