Brąz koszykarek ENEA AZS

Dobiegły końca rozgrywki koszykarskiej I ligi kobiet. Pierwsze miejsce zajęła TS Ostrovia Ostrów Wlkp. po zwycięstwie nad ŁKS SMS Łódź 2:0. Trzecie miejsce, również dwóch zwycięstwach zajęła ENEA AZS Poznań, której patronem medialnym jest „Nasz Głos Poznański”. Na czwartym miejscu rozgrywki zakończyła AZS Politechnika Korona Kraków.

Enea AZS 50

Poznańskie akademiczki świetnie rozpoczęły sobotnie spotkanie seryjnie trafiając za trzy punkty. Po pierwszej kwarcie osiągnęły 12 punktowe prowadzenie. W drugiej odsłonie również lepsze okazały się poznanianki wygrywając 23 do 14 i zwiększając przewagę do 21 punktów. Po przerwie akademiczki mając ogromną nadwyżkę grały bardzo spokojnie, trener Ryszard Barański dużo rotował składem. Politechnika nie składała jednak broni i walczyła do końca, w efekcie wygrywając dwie ostatnie kwarty. Mimo to prowadzenie zdobyte w pierwszej połowie wystarczyło poznańskim akademiczkom na zwycięstwo w tym meczu i zdobycie brązowego medalu.

ENEA drugi raz z rzędu sięgnęła po brązowy medal I ligi kobiet. W poprzednim roku również pokonała w meczu o trzecie miejsce AZS Politechnikę Koronę Kraków. Zakończenie sportowej kariery po meczu ogłosiła Iwona Płóciennik, której „Nasz Głos Poznański życzy sukcesów w dalszym życiu”.

ENEA AZS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 58 : 53 (21-9, 23-14, 7-12, 7-18)

ENEA AZS: D. Marciniak 10, K. Banach 11, K. Budeń 3, A. Pietraszek 11, A. Plucińska 0, W. Wiśniewska 2, P. Adamowicz 3, K. Woźniak 18, M. Pawlikowska 0, K. Stefańczyk 0, M. Wojdalska 0, A. Zięmborska 0.

KORONA KRAKÓW: A. Rafałowicz 12, K. Pratasewicz 13, A. Krawiec 7, M. Stachura 3, A. Stawarz 2, A. Krzywoń 11, K. Homoncik 0, K. Wilk 2, A. Witkowska 3.