Juniorzy Biofarm Basketu Poznań awansowali do finału

Odnosząc drugie zwycięstwo w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski U-18 w koszykówce mężczyzn, zespół Biofarm Basketu Junior Poznań zakwalifikował się do finału tych rozgrywek. W decydującym o awansie meczu Biofarm pokonał Polonię Warszawa 76:57.

Biofarm Basket Junior Poznań - kadra 2016

Poznaniacy w meczu z Polonią Warszawa objęli prowadzenie szybko, gdyż pewnie wygrali pierwszą kwartę 24:13, mimo nienajlepszej skuteczności. Druga kwarta wygrana 15:11 zwiększyła ich przewagę do 15 punktów. Polonia wróciła do gry w trzeciej kwarcie, w której początkowo prowadziła 13:0 i przewaga juniorów Biofarmu zmalała do 2 punktów. Na szczęście był to tylko 4 minutowy zryw rywali i po chwili wszystko wróciło do normy. Biofarm mimo słabej skuteczności wygrał tą odsłonę 22:17. Ostatnia kwarta niewiele zmieniła, jeżeli chodzi o różnicę punktową, a wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi Bartoszowi Sikorskiemu na skorzystanie z zawodników rezerwowych. Ostatecznie poznaniacy wygrali z Polonią 76:57, a wysoką formę potwierdził Mikołaj Kurpisz notując 19 punktów i 23 zbiórki.

Należy podkreślić, że podczas uroczystego zakończenia do pierwszej piątki turnieju trafili Mikołaj Kurpisz i Witek Nowak z Biofarm Basket Junior Poznań. Turniej finałowy MP U-18 odbędzie się w dniach 18-22 maja we Wrocławiu. Poznaniacy będą występować w grupie B, a o awans do strefy medalowej zmierzą się z zespołami: ROSA Radom, WKS Śląsk Wrocław i Trefl Sopot.

Polonia Warszawa – Biofarm Basket Junior Poznań 57:76 (13:24, 11:15, 17:22, 16:15)

Biofarm: Kurpisz 19 DD (1×3, 23 zb.), Waraczyński 15 (1), Leszczyński 5 (1), Nowak 2, Brociek oraz Waszczyk 15 (3), Tomaszewski 13 (2), Giżyński 7 (8 zb.), Górski, Krajewski, Ilnicki.