Niespodziewana porażka SKF KS Poznań

Walczące o awans do II ligi siatkarki SKF KS Poznań niespodziewanie przegrały pierwsze spotkanie w półfinałowym turnieju barażowym po tie-breaku z KS Stal Grudziądz. W niedzielę o godz. 14:30 podopieczne Zbigniewa Woźniaka zmierzą się w hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II ze Spójnią Stargard, a wynik tego spotkania zadecyduje o ich dalszym losie w rywalizacji na szczeblu centralnym.

Zbignie Woźniak - SKF KS Poznań
Półfinałowy turniej o prawo gry w II lidze dla siatkarek rozpoczął się w hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II w piątek od spotkania KS Spójnia Stargard – KS Stal Grudziądz 3:1 (22:25, 25:18, 25:21, 27:25). W sobotę kibice zobaczyli spotkanie SKF KS Poznań ze Stalą, dla której był to mecz o zachowanie szans na awans do następnego szczebla rozgrywek.

Pierwszy set należał do podopiecznych Zbigniewa Woźniaka, które zdeklasowały rywalki wygrywając 25:19. W drugim secie inicjatywa należała już do przyjezdnych, które wygrywając 25:18 doprowadziły do wyrównania w setach. Kolejna odsłona miała bardzo zmienny przebieg, gdyż w połowie seta Stal wyszła na prowadzenie 13:8, ale poznanianki dzięki dobrej zagrywce odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 20:18. Jednak ku zdziwieniu kibiców uległy 20:25.

Mające nóż na gardle siatkarki SKF KS Poznań szybko doprowadziły do tie-breaka, a wygrana 25:13 dawała nadzieję na końcowy sukces. Decydująca partia to prowadzenie poznańskich siatkarek 8:5, ale i gonienie wyniku przy stanie 13:14. Ostatecznie po trzech piłkach meczowych w górze poznanianki przegrały 17:19 i całe dramatyczne spotkanie 2:3.

SKF KS Poznań – KS Stal Grudziądz 2:3 (25:19, 18:25, 20:25, 25:13, 17:19)