GKS Tarnovia wygrywa trzeci mecz pod rząd

Czwartoligowy GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne z byłymi gwiazdami Lecha Poznań w składzie odniósł trzecie zwycięstwo pod rząd. Tym razem podopieczni Szymona Bartkowiaka pokonali Płomień Przyprostynia 5:1 i nadal zajmują siódme miejsce w tabeli. Za tydzień Tarnovia zmierzy się na wyjeździe ze Spartą Oborniki.

GKS Tarnovia 2016 - foto 01
Spotkanie Tarnovii z walczącym o utrzymanie w IV lidze zespołem Płomień Przyprostynia od pierwszych minut rozgrywane było pod dyktando podopiecznych Szymona Bartkowiaka. Wynik spotkania w 24. minucie otworzył Adrian Kaliszan, a chwilę później podwyższył pięknym strzałem z dystansu Mateusz Niemczyk i do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do GKS-u, który zdobył jeszcze trzy bramki. Natomiast honorowe trafienie dla gości zaliczył w 79. minucie Szymon Juszczak. Bohaterem spotkania był Zbigniew Zakrzewski, który zaliczył w tym meczu asystę i zdobył bramkę.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Płomień Przyprostynia 5:1 (2:0)
Bramki: Kaliszan (24. minuta), Nemczyk (38. minuta), Z.Zakrzewski (61. minuta), Bochiński (64. minuta), Bzdziel (85. minuta) – Juszczak (79. minuta)

GKS Tarnovia: Gutowski – Niemczyk, Jankowski, Kaliszan, Mazurek – Kikut, Dylewski, Kowal, Bochiński, Bzdziel – Zakrzewski Z.

Rezerwowi: Musiała, Ryżek, Tomaszkiewicz, Mańczak, Zakrzewski P., Krzyżan, Szurgot.

Wyniki spotkań 20. kolejki IV ligi – grupa: wielkopolska (północ):
(3-4 kwietnia 2016 roku)
1922 Lechia Kostrzyn – Iskra Szydłowo 2:1
Warta Międzychód – Lubuszanin Trzcianka 1:0
Zjednoczeni Trzemeszno – Kotwica Kórnik 0:0
Huragan Pobiedziska – Mawit Lwówek 3:0