Wyniki spotkań naszych trzecioligowców

Występujące w rozgrywkach III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej kluby piłkarskie z powiatu poznańskiego: Unia Swarzędz, Lech II Poznań, Sokół Kleczew, Warta Poznań, rozegrały w Wielką Sobotę kolejne mecze o ligowe punkty. Spotkanie rezerw Kolejorza z Wdą Świecie zostało odwołane.

Unia Swarzędz - Sokół Kleczew
W 19. kolejce III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Unią Swarzędz, a aspirującym do II ligi zespołem Sokół Kleczew. Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Miejskim w Swarzędzu i od początku rozgrywane było pod dyktando piłkarzy z Kleczewa, którzy już po kwadransie gry prowadzili 1:0, a wynik meczu otworzył Arkadiusz Bajerski. Gospodarze ambitnie walczyli o korzystny rezultat, ale więcej sytuacji podbramkowych stworzyli sobie goście i wygrali 4:1.

Unia Swarzędz – Sokół Kleczew 1:4 (0:2)
Bramki: Mykyta Płoskonos (88. minuta) – Arkadiusz Bajerski (13. minuta), Łukasz Cichos (26. minuta), Jakub Dębowski (54. minuta), Mikołaj Pingot (73. minuta)

Natomiast spotkanie rezerw Lecha Poznań z Wdą Świecie, które miało się odbyć w południe we Wronkach zostało odwołane z powodu powołania zawodników Lecha II do reprezentacji narodowych. Nowy termin tego meczu to 13 kwietnia.

Wyjazdowe zwycięstwo odniosła Warta Poznań, która pokonała Start Warlubie 2:1 i umocniła się na pozycji lidera III ligi. Bramki dla Zielonych zdobyli Krzysztof Biegański i Filip Brzostowski.

Wyniki spotkań 19. kolejki III ligi – grupa: kujawsko-pomorsko-wielkopolska: