Odbywający się po raz pierwszy w Poznaniu Tattoo Konwent okazał się najpopularniejszą edycją festiwalu w jego 7-letniej historii. W międzynarodowych targach poznańskich, na trwającej dwa dni imprezie zjawiło się prawie 8500 odwiedzających. W programie dwudniowego festiwalu znalazły się atrakcje związane ze sztuką tatuażu artystycznego, wystawy i pokazy.
Naga i podwieszona za skórę Miss Crash zaprezentowała na MTP ekstremalne show: zobacz tutaj.
Więcej zdjęć: kliknij tutaj
Zdjęcia z soboty możesz obejrzeć tutaj – wystarczy kliknąć.
Ogólnopolski cykl festiwali związanych z tatuażem i szeroko pojętą twórczością alternatywną zawitał do Poznania w weekend 19 i 20 marca. Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona entuzjastów coraz modniejszej sztuki ozdabiania ciała. Na miejscu przez dwa dni pracowało prawie 300 utalentowanych tatuatorów z całego kraju. Spośród wykonanych przez nich prac, wybrano najlepsze tatuaże, które oceniało Jury w składzie: Dino „Pit”, Karol Krawczyk, Alex Mansuy. Wśród nagrodzonych artystów znaleźli się Marcin ze studia Beauty & the Beast (tatuaż pierwszego dnia) oraz Piotr z Evil Tattoo (najlepszy tatuaż drugiego dnia).
– Tattoo Konwent bardzo dobrze przyjął się w Poznaniu. Cieszy nas ogromna frekwencja. Spodziewaliśmy się sporego zainteresowania, ale prawie 8500 odwiedzających znacznie przekroczyło nasze oczekiwania – mówi Marcin Pacześny, właściciel studia Zajawa Tattoo i główny organizator festiwalu. – Udało nam się stworzyć wydarzenie, które przyciąga nie tylko osoby wytatuowane, ale wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o sztuce tatuażu. Dla nas to znak, że tatuaż przestaje być postrzegany stereotypowo. Na pewno wrócimy tu za rok. Liczymy na kolejne rekordy – dodaje.
Uczestnicy Tattoo Konwent mogli wziąć udział w szeregu atrakcji towarzyszących. Występy Adama Wysoczańskiego były rozgrzewką przed popołudniowymi performensami mistrzyni suspension Miss Crash. W czasie trwania konwentu 25-lecie pracy tatuatora świętował Sławomir Frączek, który odegrał kluczową rolę dla rozwoju tatuażu artystycznego w Polsce. Tatuatora było można spotkać w specjalnej strefie, gdzie pracowało 25 zaproszonych przez niego artystów. Dzień pierwszy zakończył koncert zespołu Apteka – legendy polskiej alternatywy, a ich występ poprzedził muzyczny popis rockowego składu Magnificent Muttley.
W niedzielny wieczór wystąpili artyści hip-hopowi: Wuzet wraz z djem Enesem i beatboxerem Jurnym i gwiazda wieczoru JWP/BC. W czasie dwóch dni na Tattoo Konwent działały targi mody i designu tworzone przy wsparciu Yucky.pl, strefa HOT BALL CLOTHING ze steampunkowymi rzeźbami i odlschoolowymi pojazdami. W wnętrzach hali nr 3 obejrzeć można było ekspozycję designerskich rowerów Kamilos Kreationz i wystawę malarstwa autorstwa Krystiana Leńczuka. Jak zwykle ogromną popularnością cieszył się boks Banana-INK, gdzie każdy mógł wytatuować banana za pomocą profesjonalnej maszynki do tatuowania.
Kolejnym przystankiem Tattoo Konwent jest Wrocław, który będzie gościć najpopularniejszy cykl festiwali tatuażu już 23 i 24 kwietnia. Więcej informacji i bilety na wrocławską odsłonę można znaleźć na http://wroclaw.tattookonwent.pl/.
Zdjęcia Maciej Sitarz