Siatkarki KS Murowana Goślina pokonały w Łodzi lidera ŁKS Commercecon 3:0!

W sobotnim  meczu pierwszej ligi piłki siatkowej kobiet siatkarki KS Murowana Goślina pokonały w Łodzi  lidera ŁKS Commercecon 3:0!  Zespół z Murowanej Gośliny wygrał w setach do: 16, 22 i 18.

KS Murowana Goślina 1

Przed meczem wiadomo było, że murowanki nie zagrają w fazie play-off, a ŁKS będzie liderem po rundzie zasadniczej, jednak żaden z zespołów nie miał zamiaru odpuszczać tego spotkania.

Zarówno trener Piotr Sobolewski jak i trener zespołu z Łodzi, Maciej Bartodziejski wystawili od początku spotkania swoje najsilniejsze szóstki. Zawodniczki z Murowanej Gośliny mimo nienajlepszego początku seta szybko doprowadziły do wyrównania i od tego momentu praktycznie cały czas utrzymywały przewagę punktową nad zespołem z Łodzi. Dobrze spisywały się w ataku Katarzyna Siwek, Patrycja Grocholewska oraz Żaneta Bara, które wzięły na swoje barki ataki zespołu z Murowanej Gośliny. Trener Bartodziejski próbował ratować się zmianami wprowadzając na boisko Izabelę Wasiak oraz Patrycję Tomczyk, zmiany jednak nie przyniosły oczekiwanego rezultatu gdyż Murowanki sukcesywnie powiększały swoją przewagę i wygrały pierwszego seta do 16.

Trener zespołu gospodarzy wyraźnie niezadowolony z przebiegu pierwszego seta zdecydował się na zmiany w pierwszej szóstce zostawiając w kwadracie między innymi kapitan zespołu, Agnieszkę Wołoszyn. Na początku seta mogło się wydawać, że roszady przyniosły oczekiwany efekt jednak jak się okazało nie na długo gdyż obronę zespołu z Łodzi ponownie zaczęła forsować Katarzyna Siwek. Jedyną zawodniczką w zespole łodzi, która mogła zaskoczyć Murowanki była wprowadzona od początku drugiego seta Agata Oleksy, jednak jej ataki świetnie broniła libero goślińskiej drużyny, Martyna Tracz. Mimo, że lider w drugim secie zaczął łapać wiatr w żagle siatkarki z Murowanej Gośliny potrafiły przeciwstawić się temu i wygrały drugiego seta do 22.

Trzeci set to znów roszady w zespole z gospodarzy, natomiast murowanki cały czas konsekwentnie grały tą samą szóstą. Podopieczne Piotra Sobolewskiego kontynuowały świetną grę z poprzednich partii dobrze grając zagrywką oraz stawiając skuteczny blok. W ataku murowanek nadal brylowała Katarzyna Siwek. Taka postawa musiał dać zawodniczkom KS-zwycięstwo w tym meczu i tak też się stało, murowanki wygrały trzeciego seta do 18 i cały mecze 3:0.

Gdyby w Łodzi była wręczana statuetka MVP zapewne dostała by ją Katarzyna Siwek, która w całym spotkaniu zdobyła 21 punktów, ale brawa należą się całemu zespołowi i po takim meczu można powiedzieć tylko tyle, że szkoda, że to już koniec.

ŁKS Łódź – KS Murowana Goślina 3:0 (16:25; 22:25; 18:25).

źródło: KS Murowana Goślina/ ks.murowana-goslina.net.