Rezerwy Lecha Poznań pokonały lidera

W pierwszym meczu rundy wiosennej trzecioligowe rezerwy Lecha Poznań pokonały Jarotę Jarocin 2:1. Bramki dla drużyny trenera Ivana Djurdjevicia zdobywali Piotr Kurbiel i Kacper Wojdak. Potknięcia lidera nie wykorzystała Warta Poznań, która przegrała w Środzie Wlkp. z Polonią 0:1.

Druga drużyna Kolejorza otworzyła wynik spotkania w 23. minucie. Wtedy Piotr Kurbiel wykorzystał dobre podanie Kamila Szubertowskiego i już po raz dziewiąty w tym sezonie ligowym wpakował piłkę do siatki rywala.

Goście z Jarocina dwadzieścia minut później doprowadzili do wyrównania, jednak to nie wystarczyło, aby z Wronek wyjechali z chociaż jednym punktem. Podopieczni Ivana Djurdjevicia po zmianie stron bardzo dobrze spisywali się w defensywie i przez cały czas dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Ta sztuka udała im się w 63. minucie starcia, kiedy Kacper Wojdak skorzystał z dośrodkowania Niklasa Zulciaka.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem bramkarz Kolejorza, Adam Makuchowski został ukarany czerwoną kartką za faul przed polem karnym. Lechici pomimo osłabienia utrzymali korzystny dla siebie wynik, aż do końca spotkania i dzięki zwycięstwu zbliżyli się do lidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej na sześć punktów.

Lech II Poznań – Jarota Jarocin 2:1

Bramki: Kurbiel (23.), Wojdak (63.) – Kopeć (44.)

Kartki: Dejewski, Wojdak, Makuchowski (czerwona – faul przed polem karnym)

Lech: Adam Makuchowski – Antonijs Cernomordijs, Kacper Wojdak, Tomasz Dejewski – Patryk Janasik, Lucas Guedes – Maciej Orłowski, Krystian Sanocki (85. Miłosz Mleczko), Niklas Zulciak (85. Krzysztof Kołodziej), Kamil Szubertowski – Piotr Kurbiel (70. Damian Roszczyk)