Zagłębie – Lech 0:1

Po przerwie na mecze reprezentacji narodowych na boiska wracają piłkarze T-Mobile Ekstraklasy. W 8. kolejce drużyna Lecha Poznań wygrała 1:0 w Lubinie z Zagłębiem.

Dwa oblicza Lecha bardzo dobra pierwsza połowa, ale nieskuteczna i druga fatalnie słaba gra, czerwona kartka Ceesaya i obrona Częstochowy. Coraz bardziej zastanawiające są te wahania formy Lecha. Najważniejsze jest zwycięstwo, ale mecze z tymi najgroźniejszymi rywalami dopiero przed Lechem. Po tym meczu, przed kolejnymi spotkaniami w tej rundzie Lech zajął miejsce lidera.

90’+4′ Koniec meczu Lech wygrywa 1:0

90″+3′ Żółta kartka dla Arboledy (1. w sezonie) za ful i groźna sytuacja starzał z 20 metrów na wprost bramki Lecha. Na szczęście po strzale Pawłowskiego piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką

90′ Sędzia dolicza 4 minuty

90′ Techniczny strzał Pawlowskiego broni Burić

88′ Z ponad 35 metrów bomba z rzutu wolnego Toneva broni z największym trudem Gliwa.

83′ Wilczek wchodzi za Bilka

80′ Wilk zmienia poobijanego Wołąkiewicza. Lech coraz rozpaczliwiej broniącym się Lechem. Linia obrony nie istnieje. Na lewej obronie gra za Ceesaya Ubiparip.

79′ Pawłowski zza pola karnego strzela w długi róg, ale Burić broni znakomicie

78′ Groźny strzał Lovrencsicsa z trudem broni bramkarz Zagłębia

72′ Ceesay druga żółta kartka (5. w sezonie) za faul, który widział sędzia na Pawłowskim i konsekwencji czerwona kartka. Lech gra w dziesiątce.

70′ Jeż podaje do Papadopulosa, ale jego strzał zablokował Kamiński.

67′ Małkowski zmieniony przez Abwo

65′ Drewniaka zastępuje Reiss

63′ Pawłowski dosatał piłkę z rzutu rożnego i pakuje piłkę pod poprzeczkę, która z trudem wybija Burić. Zagłębie coraz groźniejsze.

61′ Groźna akcja Zagłębia, przed utratą bramki chroni Burić.

60′ Tonev zastępuje Ślusarskiego

58′ Małkowski z narożnika pola karnego wprost w ręce Buricia. Niestety Lech oddał zupełnie pole Zagłębiu.

52`Kartka dla Trałki (2. w sezonie)

51` Kartka dla Ceesay’a. Czwarta w sezonie a to oznacza, że piłkarz odpocznie podczas następnej kolejki, gdy do Poznania przyjedzie Jagiellonia Białystok.

46′ Drugą połowę rozpoczyna Lech

45′ Koniec pierwszej połowy

45′ Papadopulos po dośrodkowaniu Pawłowskiego zbyt lekko strzela i Burić broni bez kłopotu.

39′ Bardzo dobre dośrodkowanie Pawłowskiego, ale jego lot przeciął Burić wybijając ręką piłkę poza pole karne.

35` Po pierwszych 30 minutach, gdy Lech miał zdecydowaną przewagę i mnóstwo sytuacji bramkowych, do głosu powoli dochodzą gracze Zagłębia.

32` Trener Hapal chce coś zmienić. Rakowskiego zastępuje Woźniak.

29` Tym razem Lovrencsics z rzutu rożnego. Głową uderza Kamiński. Wprost w Gliwę.

29` Indywidualna akcja Lovrencsicsa, zakończona strzałem na bramkę Zagłębia. Jednak słabym i Gliwa bez problemów broni.

22′ Groźna akcja Zagłębia, ale Pawłowski strzelił ponad bramką.

21′ Arboleda po rzucie rożnym nie trafił piłki głową, lecz barkiem. Piłka pofrunęła nad bramką.

20′ Ceesay dośrodkował,  Rymaniak wybił piłkę wprost pod nogi Drewniaka, ale ten oddał lekki strzał w kierunku bramki Zagłębia.

15′ Strzał z narożnika pola karnego Wołąkiewicza bramkarz Zagłębia wybił na róg.

12` Opatrywany przez medyków jest teraz Wołąkiewicz, który ucierpiał w starciu z Widanowem.

5′ Murawski chciał dograć na pole karne do Drewniaka, ale Banaś przejął piłkę i nieszczęśliwie skierował do Ubiparipa, który uderzeniem zza pola karnego zdobył pięknego gola (2. w sezonie) Lech prowadzi 1:0

1′ Lech rozpoczął grę.

Składy obu drużyn:

Zagłębie: Michał Gliwa – Bartosz Rymaniak, Paweł Widanow, Adam Banaś, Costa Nhamoinesu – Jiri Bilek, Adrian Rakowski – Szymon Pawłowski, Robert Jeż, Maciej Małkowski – Michal Papadopoulos

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Marcin Kamiński – Rafał Murawski, Szymon Drewniak, Łukasz Trałka – Vojo Ubiparip, Bartosz Ślusarski, Gergo Lovrencsics