Poznanianki krok od Turnieju Finałowego Ekstraligi Futsalu. W niedzielę rewanż z Uniwersytetem Śląskim.

Ekstraligowe futsalistki KU AZS UAM Poznań wygrały na wyjeździe pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe z zespołem AZS Uniwersytet Śląski Katowice 2:1 i w niedzielę we własnej hali rozegrają spotkanie rewanżowe. Zwycięzca tego dwumeczu wystąpi w Turnieju Finałowym Ekstraligi Futsalu. Patronem medialnym zespołu KU AZS UAM Poznań jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

AZS UAM Poznań - AZS US Katowice - plakat
– To był dla nas bardzo trudny mecz. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1 po słabej grze. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu i udało się wywieźć z Katowic zwycięstwo 2:2.  Uważam, że wpływ na naszą grę mogła mieć dość długa i męcząca podróż. Katowice skupiły się w tym spotkaniu na defensywie licząc praktycznie na bramki z kontry. Ponadto nasz przeciwnik był w tym meczu świetnie zorganizowany w obronie  więc wygrana bardzo cieszy – powiedział po spotkaniu trener KU AZS UAM Poznań, Wojciech Weiss.
Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrany w niedziele, 21 lutego o godz. 18:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu (teren Kampusu Morasko). Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Poznanianki przed spotkaniem z AZS UŚ Katowice wystąpią jeszcze w Turnieju Finałowym Akademickich Mistrzostw Polski, których spotkania rozgrywane będą od piątku do niedzieli w nowej Hali Politechniki Poznańskiej i Hali UAM. Faworytami finału są reprezentacje Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

KU AZS U.Ś Katowice – KU AZS UAM Poznań 1:2 (1:0)
Bramki dla UAM: Ada Sikora (24. minuta), Laura Czudzińska (31. minuta)

UAM zagrał w składzie: Emilia Krajewska – Alicja Busza, Alicja Zajac, Joanna Gawrych, Marta Kosiorek, Laura Czudzińska, Monika Marczak, Ada Sikora, Paula Fronczak, Agnieszka Grzechowiak.