Swarzędz: najwyższe zwycięstwo Liderek

W niedzielne popołudnie koszykarki UKS Lider Swarzędz podejmowały na hali SCSiR w ramach rozgrywek 2 ligi koszykówki kobiet zespół AZS Poznań. Był to mecz rundy rewanżowej, w pierwszym ligowym spotkaniu w Poznaniu, Lider wygrał 74:25.

Lider

W meczu swój ligowy debiut zaliczyły kolejne młode koszykarki Lidera siostry bliźniaczki Oliwia i Wiktoria Flaszak – rocznik 2002. Wychowanki trenera Andrzeja Śniadka zaliczyły w tym meczu swoje pierwsze ligowe punkty. Zespół AZS-u, w barwach którego wystąpiła była koszykarka Lidera Paulina Adamowicz, to rezerwy drużyny, która występuje w I lidze.

Trener Anna Talarczyk do gry wyznaczyła następującą piątkę: Magda Dedio, Ola Kucharska, Anna Gurzęda, Magda Iwanowicz oraz Emilia Rutkowska. Pierwsza kwarta to popis Liderek, które po 10 minutach prowadziły 28:8 i niewiadomą pozostawała tylko wielkość wygranej gospodyń. 12 punktów w tej kwarcie zdobyła bardzo dobrze dysponowana tego dnia Anna Gurzęda, m.in. dwukrotnie trafiając za 3 punkty. Lider grał szybko, skutecznie i dobrze w obronie, a całą grą dyrygowała kapitan Magda Dedio. W drugiej kwarcie sukcesywnie pojawiały się młode Liderki, które dzielnie radziły sobie na boisku. Swoje punkty zdobyły Natalia Turek (r.99), Ola Piasecka (r.2000) oraz Oliwia Flaszak (r.2002) – 4/4 z rzutów wolnych. Do przerwy swarzędzanki prowadziły 46:16. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Liderki realizowały założenia trenerki i powiększały przewagę. W ostatnie kwarcie na boisku praktycznie przebywały tylko młode koszykarki Lidera, które wygrały tą odsłonę 14:13. Ostatnie punkty w meczu a swoje pierwsze historyczne zdobyła Wiktoria Flaszak, która ustaliła wynik meczu na 87:35. Punkty w Tym meczu zdobywały: Gurzęda 26 (4×3), Rutkowska 18, Kucharska 12 (1×3), Iwanowicz 12, Dedio 6, Flaszak O. 5, Piasecka 4, Turek 2, Flaszak W. 2, Michałowska, Wieczorek.

Ósme zwycięstwo w dziewiątym rozegranym spotkaniu pozwoliło Liderowi umocnić się na czele ligowej tabeli.