Gośliniankom zabrakło szczęścia w Świeciu

Pierwszoligowe siatkarki KS Murowana Goślina po bardzo zaciętym spotkaniu uległy na wyjeździe zespołowi Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 i nadal zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Była to 12. porażka w sezonie podopiecznych Piotra Sobolewskiego, które za tydzień podejmują we własnej hali lidera rozgrywek KT7 CNC Budowlani Toruń.

Murowana Goślina
Goślinianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i wygrały premierową odsłonę 25:18. Niestety w kolejnym secie inicjatywę przejęły miejscowe, które doprowadziły do wyrównania w setach. Decydując dla losów spotkania okazał się trzeci set, który Joker wygrał dzięki znakomitej grze Gabrysi Borawskiej 25:23. Przyjmująca Jokera została doceniona za swoją grę w tej odsłonie i po końcowym gwizdku sędziego otrzymała Nagrodę MVP Meczu. Podopieczne Piotra Sobolewskiego próbowały jeszcze doprowadzić do tie-breaku, ale w ostatniej odsłonie uległy 25:27.

Joker Mekro Energoremont Świecie – KS Murowana Goślina 3:1 (18:25, 25:16, 25:23, 27:25)

Joker: Przepiórka, Borawska, Strządała, Gancarz, Pytel, Flakus, Rzepnikowska (libero) oraz Wenerska, Gasidło, Matusz, Toborek, Prokop.

KS Murowana Goślina: Kucharska, Siwek, Żółtańska, Majkowska, Grocholewska, Baran, Tracz (libero) oraz Szulc, Zemlik, Kiestrzyńska, Elko (libero).

Wyniki spotkań 17. kolejki I ligi siatkówki kobiet:
(sobota, 30 stycznia 2016 roku)
ŁKS Łódź – Nike Węgrów  3:0 (25:16, 25:20, 25:15)
Budowlani Toruń – Silesia Volley Mysłowice 3:0 (25:21, 25:23, 25:14)
SMS PZPS Szczyrk – Karpaty Krosno 1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 20:25)
ZS Pol. Śląskiej Gliwice – Wisła Warszawa 3:2 (23:25, 25:13, 25:23, 23:25, 15:11)