Kolejny krok Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne do II ligi

Wysokim zwycięstwem drużyny z Tarnowa Podgórnego zakończył się mecz 3. Ligi Koszykówki Mężczyzn pomiędzy Biofarmem Basketem Suchy Las a Tarnovią Basket (47:86). Na parkiecie rywala tarnowscy koszykarze dominowali od początku spotkania, a w czwartej kwarcie rozegrali koncertowe 10 minut. Patronat medialny nad Tarnovią Basket sprawuje Nasz Głos Poznański.

Tarnovia 3

Tarnovia przez cały mecz umiejętnie wykorzystywała swoje większe doświadczenie i podkoszową przewagę. Młoda drużyna z Suchego Lasu traciła wiele punktów po stratach czy braku zastawienia po rzucie. Do przerwy wynik brzmiał 34:46 i tylko mocne rozpoczęcie trzeciej kwarty dawało Biofarmowi szanse na zwycięstwo. Pierwsze pięć minut po przerwie zwiastowało, że walka o wygraną może trwać do końca. Brak skuteczności Tarnovii i mocny nacisk w obronie spowodował, że Biofarm zniwelował straty do 8 punktów. Goście szybko jednak wrócili do swojej gry, odpowiedzieli jeszcze większą agresją broniąc swojego kosza i punktowali coraz częściej. Ostatnią część meczu wygrali natomiast 26:2 efektownie kończąc wiele akcji.

Było to ósme ligowe zwycięstwo podopiecznych trenera Maciej Dudzika. Tym samym mają teraz identyczny bilans jak lider – KS Stal Ostrów. Ostrowianie w piątek doznali drugiej porażki w sezonie przegrywając w Kaliszu z KKS Drogbruk 60:61. W kolejną sobotę dojdzie zatem w Tarnowie Podgórnym do meczu o pierwsze miejsce w tabeli, bowiem Tarnovia zagra ze Stalą Ostrów. Nie miano lidera jest jednak dla obu drużyn najważniejsze. Oba zespoły są już pewne awansu do kolejnego etapu rywalizacji o II ligę, czyli rozgrywek strefowych. Najważniejszy będzie wynik meczu, bowiem trzy drużyny z Wielkopolski grają dalej z zaliczeniem meczów rozegranych między sobą.

Zapraszamy do Tarnowa Podgórnego w sobotę 23 stycznia (godzina 17.00) do hali OSiR. Wstęp wolny.

Biofarm Basket Suchy Las – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 47: 86 (15:23, 19:23, 11:14, 2:26)

Tarnovia: Eichert 25, Niepoń 12, Kurach 10, Bartkowski 8, Łukomski 7, Rzeczkowski 7, Antczak 6, Gubernat 5, Milczyński 2, Janowski 2, Jakubowski 2, Fornalik 0

Biofarm: Rybakowski 12, Nowak 8, Leszczynski 9, Waraczyński 6, Waszczyk 4, Tomaszewski 4, Górski 4.