Porażka koszykarzy Biofarm Basket Poznań

Nie było niespodzianki w I-ligowym meczu koszykówki męskiej pomiędzy GKS Tychy i Biofarmem Basket Poznań, który odbył się 2 stycznia w Tychach.

Biofarm Basket Poznań 1

Dosyć szybko zostały rozwiane nadzieje na korzystny rezultat dla poznańskiej drużyny. Jeszcze w 17 minucie spotkania, gdy GKS prowadził różnicą 4 punktów /29:25/, mogło się wydawać, że stać poznaniaków na wyrównany mecz, jednak następne minuty pokazały, kto będzie zwycięzcą tego spotkania. Jak się później okazało – zwycięzcą zdecydowanym. Już do przerwy tyszanie prowadzili 41:27, a gdy po przerwie zdobyli kolejno 7 punktów i przewaga wzrosła do 21 punktów było jasne, że w tym dniu poznaniacy nie zagrożą dobrze dysponowanym zawodnikom gospodarzy. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wysoką porażką Biofarmu 91:59.

GKS Tychy – Biofarm Basket Poznań 91-59 (22:15, 19:12, 23:14, 27:18)

Punkty dla poznaniaków zdobywali: Metelski 17 (8 zb.), Wieloch 14 (2), Fiszer 7 (1), Szymczak 2, Szydłowski 2 oraz Stankowski 5, Bręk 4 (7 zb.), Kurpisz 4, Smorawiński 2, Simon 2, Frąckowiak, Pawlak.