SKF KS Poznań wygrał Turniej Sylwestrowy w Nietążkowie

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały V Ogólnopolski Turniej Sylwestrowy w kategorii młodziczek i juniorek, który przez ostatnie dwa dni rozgrywany był w Nietążkowie. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka, którym patronuje „Nasz Głos Poznański”, przegrały tylko jedno spotkanie w turnieju.

Turniej Sylwestrowy w Nietążkowie SKF KS Poznań
O zwycięstwo w V Ogólnopolskim Turnieju Sylwestrowym siatkarek w kategorii juniorek walczyło w Nietążkowie sześć zespołów: SOS Kędzierzyn Koźle, UKS PLAS Warszawa, Wrzos Międzyborów, SKF KS Poznań, UKS Środa Wielkopolska, UKS Śmigiel. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, a zespół z najlepszym dorobkiem sięgnął po puchar.

Juniorki SKF KS Poznań swoją przygodę z turniejem rozpoczęły od spotkania z UKS PLAS Warszawa i przegrały 1:2. Jednak w kolejnych spotkaniach zaczęły prezentować się z lepszej strony, a marsz po złoto rozpoczęły od wygranej nad reprezentację SOS Kędzierzyn Koźle 2:0. Później podopieczne Zbigniewa Woźniaka pokonały Wrzos Międzyborów 2:0, UKS Środa Wielkopolska 2:0 i UKS Śmigiel 2:1.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju najlepszą zawodniczką została wybrana Karolina Kohut z SKF KS Poznań, a nagrodę dla najlepszej zawodniczki w zespole otrzymała Wiktoria Mikołajczak. W imprezie wzięły udział również młodziczki SKF KS Poznań, które zdobywają doświadczenie i zajęły 11. miejsce w swojej kategorii.