Biofarm Basket Poznań przełamuje serię porażek i zasłużenie wygrywa z SKK Siedlce

Biofarm Basket Poznań przełamuje serię porażek i zasłużenie wygrywa z SKK Siedlce. Bardzo dobry mecz rozegrał kapitan Piotr Wieloch, który zdobył w sobotę 15 punktów trzykrotnie trafiając zza linii 6,75m. Poznaniacy wyraźnie wygrali walkę na deskach zbierając 40 piłek przy 26 gości. W dużej mierze przyczynił się tu środkowy Biofarmu – Adam Metelski (14 pkt. 7 zb.).

Biofarm Basket Poznań 1

Swoją cegiełkę do wygranej dołożyli Smorawiński i Frąckowiak dwukrotnie trafiając z dystansu, natomiast dobrą zmianę dał siedemnastoletni Mikołaj Kurpisz, który w krótkim czasie zaliczył 4 cenne zbiórki na atakowanej tablicy.

Zgromadzoną w hali publiczność porwał Mateusz Bręk kończący swoje akcje niesamowitymi dunkami.

Spotkanie rozpoczęło się od celnej trójki gości. Było to ich jedyne prowadzenie w tym meczu, bowiem za chwilę gospodarze odpowiedzieli takim samym trafieniem. To był również jedyny remis. Powoli zaznaczała się przewaga zawodników Biofarmu, która urosła do 8 punktów na koniec I kwarty. W II kwarcie zespół poznański zwiększa prowadzenie i kończy I połowę z przewagą 11 punktów /41:30/. W drugiej odsłonie meczu poznaniacy notują  doskonałe prawie 6 minut. Udane akcje za 2 punkty przeplatają się z równie udanymi rzutami za 3 Punkty. Grają jak w transie. W efekcie przewaga urasta do 24 punktów /60:34/. Czy jest już po meczu? Oczywiście, że nie. W pozostałych 4 minutach tej kwarty to goście przeważają i zmniejszają prowadzenie gospodarzy do 18 punktów /65:47/. W ostatniej odsłonie meczu w dalszym ciągu zawodnicy przyjezdni są w natarciu. Na 5 minut i 30 sekund przed końcem meczu przewaga gospodarzy zmalała do 9 punktów. Czyżby znowu fatalne ostatnie 5 minut miało decydować o losach spotkania? Na szczęście, zawodnicy poznańskiej drużyny uspokajają grę i przy wyrównanym w tym fragmencie meczu zwyciężają ostatecznie 81:70.

Biofarm Basket Poznań – SKK Siedlce 81:70 (25:17, 16:13, 24:17, 16:23)

Punkty dla poznaniaków zdobywali: Metelski 14 (7 zb.), Bręk 11 (1×3, 7 zb.), Smorawiński 10 (2×3, 6 zb.) Fiszer 6 (1), Stankowski 5 (5 as.) oraz Wieloch 15 (3), Szymczak 8, Frąckowiak 8 (2), Szydłowski 4, Kurpisz.

Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce słodyczy dla podopiecznych Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” oraz Towarzystwa Przywracania Rodzin Ochronka „Jurek.” Wielkie podziękowania należą się również firmie ‪‎Biofarm, która przygotowała dziś szereg atrakcji dla Kibiców.