II Wieczór Historyczny w Dąbrowie za nami


Spotkanie Klubu Seniora „Pod Dębem” wraz ze spektaklem z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w ramach II Wieczoru Historycznego w Dąbrowie odbyło się w murach Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Patronem medialnym wydarzenia był „Nasz Głos Poznański”.

II Wieczór Historyczny w Dąbrowie - foto 06
Organizatorami spotkania byli Klub Seniora „Pod Dębem”, Sołectwo Dąbrowa, gminny radny Krzysztof Dorna we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Astrid Lindgren. Patronem medialnym wydarzenia był „Nasz Głos Poznański” i miesięcznik „Czas Dopiewa”. Spotkanie skierowane było przede wszystkim do starszych mieszkańców Dąbrowy i okolic.

– Co miesiąc organizujemy spotkania dla Klubu Seniora „Pod Dębem”, a czasami zdarza się, że widujemy się dwukrotnie lub jedziemy na wycieczkę. Mimo, że są to ludzie, którzy znają się od dawna, to tak naprawdę cały czas się integrujemy, a takie spotkania przy kawie i ciastku najbardziej im odpowiadają. Pamiętamy o wszystkich ważnych rocznicach, bierzemy udział w wydarzeniach kulturalnych, a dziś stare pokolenie spotyka się z młodym – mówi gminny radny i sołtys Dąbrowy, Krzysztof Dorna.

Atrakcją wieczoru był spektakl z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który pod okiem nauczycieli: Agata Przewoźniak i Tomasz Woźniak, przygotowali piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren. Wcielili się oni w role dziennikarzy „Dąbrowskiej Telewizji”, która przygotowała program informacyjny „Relacje” o rocznicy odzyskania niepodległości. Oprócz specjalnie przygotowanych materiałów goście wieczoru usłyszeli „Rotę”, żołnierską pieśń „My Pierwsza Brygada”, utwór „Żeby Polska była Polską” oraz piosenkę „Biały krzyż” w pięknym wykonaniu Kornelii Janowskiej, uczennicy klasy VI. Występy uczniów były przerywane oklaskami starszych mieszkańców gminy Dopiewo, którzy wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni z młodzieżą.

Po spektaklu zbierano informacje do publikacji, która ma zwieńczyć obchody 650-lecia Dąbrowy. Przypomnijmy, że pierwsza wzmianka o Dąbrowie pochodzi z 1365 roku i znajdowała się w dokumentach kapituły poznańskiej. Natomiast nazwa pochodzi od słowa „dąb”. Aktualnie mieszka tutaj blisko 1700 osób.

Polecamy materiały:

Wystawa z okazji jubileuszu 650-lecia wsi Dąbrowa (wystarczy kliknąć).

Dąbrowa świętowała 650 urodziny (wystarczy kliknąć).

Dodaj komentarz